Burası Her Yer Değil Antalyaspor

17 Mayıs 2016 07:10

Sonuçları değiştirmemiz mümkün değil ama kendi kaderimizi çizdiğimiz aşikâr …

Sezon başında göz göre göre kaybettiğimiz maçlar geliyor aklıma şu anda. Yusuf Şimşek’e yedi maç ceza verilmesine rağmen ceza bitiminden sonra gönderilmesi, azımsanmayacak derecedeki hakem hataları, lehimize verilmeyen penaltılar… Aklıma geliyor da geliyor. Sonuçları değiştirmemiz mümkün değil ama kendi kaderimizi seçimlerimizle çizdiğimiz aşikâr. Anlatmak istediğim şu ki; şu anda pastanın büyük payından lig sıralamasındaki durumumuz yüzünden faydalanamıyoruz. Ama iki maç daha kazanabilmiş olsaydık veya sonuçlara göre lig sıralamasında ilk altıda yer alabilseydik maddi anlamda fazladan gelirimiz olacaktı bu sene. Hemen sıralamada önümüzde bulunan bu haftaki karşılaşma sonuçlarına göre bir şansımız var. Son maç parolamız kesinlikle kazanmak olmalı.

Ömer Şişmanoğlu’nun hatasız oynadığı maçta gerçekten profesyonel bir cevap veren teknik direktör Jose Morais’in açıklamasını samimi bulmuyorum. “İhtiyacımız olduğunda Ömer görevini eksiksiz yerine getirebiliyor. Bunu bu hafta bize gösterdi” dedi. Mbilla ve Ömer, rotasyonlu bir lig oynanmış olsaydı Mbilla cidden çok güzel maçlar çıkardı ama Ömer de aynısını yapardı.

Geçen haftaki yazımda Ömer’in oynamak istediğini, neden oynatılmadığına, neden süre verilmediğine ilişkin yazmıştım zaten. Görev verildiğinde Ömer harikalar yaratabiliyor, herkese gösterdi bunu yedi gollü maçta. İlerleyen dönemde inşallah daha fazla süre alır.

99 doğumlu Doğukan kardeşimizi tebrik ediyorum. Geçen sezon Elazığ maçında yer almıştı kadroda. Yine mayıs ayında denk gelmiş bu şans ona. Bu sezon yine bir mayıs ayında ilk Süper Lig maçında tarihi bir skorda ismi yer aldı. Şanslı doğmak bu olsa gerek. Genç kardeşimizi tebrik ediyor, kendi geliştirmesi ümidiyle başarılar diliyorum. İnşallah ilerleyen zamanda mevkisinin kıymetini bilir, kendini ve takımını en üst seviyelere taşımak için mücadele eder.

Gelelim ilginç bir konuya; bu haftaya futbolda damga varan üç isim vardı. Birisi 7-0’lık mağlubiyet sonucu istifa eden Hami Mandıralı, zamanında Boluspor maçında yer verdiği Osman Çelik ve Antalyaspor. Antalyaspor 7-0 kazandığı maç ile adından söz ettirirken Hami Mandıralı, otobüsten indiğinde “ceketiniz güzelmiş!” diyen taraftarı tartaklamaya çalışması damga vurdu. Geçtiğimiz sezon Antalyaspor, bu sezon Karabükspor ile üst üste iki sezonda şampiyonluk sevinci yaşayan Osman Çelik’e tebrikler. İnşallah yakın zamanda yuvaya dönersin de nice başarılara hep beraber seviniriz. İleride A Milli Takım’da görmek ümidiyle tekrar başarılar diliyorum.

Alanyaspor play-off mücadelesi verecek. Tek şehir iki takım sevinci kursağımızda kaldı bu hafta. Kadrosu iyi olsa da sezon boyunca iyi performans gösterip de dananın kuyruğunu koparamayan, işi son maça bırakarak kendi üstündeki baskıyı arttıran bir takım için üzüldüm.
İnşallah ilk defa Süper Lig’e çıkma başarısını gösterir de bizde tarihte en üst ligde ilk defa tek şehir iki takım oynayarak yakın bir deplasman takımı kazanırız.

Yazımda belirttiğim herkese başarılar diliyor, evindeki son maçta 7-0 kazanan takımımız, Antalyasporumuzu tebrik ediyorum.