Burası Antalya

3 Mayıs 2016 09:26

Kendisini Anadolunun hükümdarı olarak tanımlayanlara buranın Antalya olduğunu ve buranın hükümdarının da kralının da Antalyaspor olduğunu yenilmezlik serilerini bozarak gösterdik …

Bu sene yeni stadımızla beraber bambaşka bir havaya büründük. İnsanlar aileleriyle, çocuklarıyla üzerlerinde Antalyaspor formasyla bir hafta sonu aktivitesi olarak yaşadıkları şehrin maçına geliyorlar. Bu kadar kısa sürede bu değişimi görmek cidden gurur verici ve insanı duygulandırıyor.

Tribün emekçileri de stat içerisinde yaptıkları koreografi ve pankartlarla bu güzellikleri taçlandırdılar. Hepsine teker teker teşekkür etmek gerekir.

Konyaspor galibiyetiyle sezonu bitirdik. Kendisini Anadolunun hükümdarı olarak tanımlayanlara buranın Antalya olduğunu ve buranın hükümdarının da kralının da Antalyaspor olduğunu yenilmezlik serilerini bozarak gösterdik. Bundan sonrası sadece kasayı doldurup, ligi daha üst sırada bitirebilme çabasından öteye gitmeyecek. Kalan üç maçta as kadroyu gelecek sene değerlendirilebilecek genç futbolcularla harmanlayıp, karma bir takımla sahaya çıkılmalıdır.

En büyük merak konum Eto’o’nun takımda kalıp kalmayacağı sorusu. Zira dünkü Konyaspor maçının bitiş düdüğüyle beraber içeri gidişi, işlerin yolunda gitmediğinin göstergesiydi. Umarım yönetim bu konunun üzerine eğilir ve gerekeni yapar.

Şu saatten sonra transfer çalışmaları için yönetimin daha çok zamanı olacak, özellikle küme düşen takımlardan alınabilecek önemli oyuncular olduğunu düşünüyorum. Menajerlere daha az komisyon ödeyen, ayağını yorganına göre uzatan bir yönetim temennisiyle atılacak adımların takipçisi olacağız hep beraber.