Bu Son Olsun

21 Mayıs 2016 10:27

Yıllardır futbol camiasının içinde bir takımız. İyi günlerimiz de oldu, bir o kadar kötü günlerimiz de. Ama bazı etkenler nedeniyle bir türlü hak edilen yerlere gelinemedi …

İyisiyle kötüsüyle bir sezonun daha sonuna geldik. Gelmesine gelindi de bizim takım pek level atlayamadı doğrusu. Bir örnek vermek gerekirse bu konuya bir Ankaraspor vardı, ikinci ligdeydi. Daha sonra PTT’ye yükseldi, adı Osmanlıspor oldu Bir sene sonra da hop Süper Lig’e geldi. Ve bu durum son iki yıl çerçevesinde gerçekleşti. Yetmedi bu takım ligi bu yıl beşinci sırada tamamlayıp Avrupa’ya gitmeye hak kazandı. Şimdi bu duruma ne denir ? Tamam takımın mali kaynakları tam, yönetim desteği tam, oyuncular iyi… Peki bunlar bir bahane teşkil eder mi diğer takımlar için? Tabi kocaman bir “hayır.” Zira ne büyük takımlar var bu şekilde olan yıllardır ama şu bahsettiğim takım bunu iki yıl içerisinde gerçekleştirdi. Bu durumda yıllardır futbol camiası içinde adından söz ettirmiş olan bazı takımların şapkalarını önlerine alıp düşünmelerini gerektirir. Mesela Antalyaspor gibi.

Yıllardır futbol camiasının içinde bir takımız. İyi günlerimiz de oldu, bir o kadar kötü günlerimiz de. Ama bazı etkenler nedeniyle bir türlü hak edilen yerlere gelinemedi. Bunların sebepleri bariz ortada. En büyüğü yönetim tabii ki. Sona gelindi, düzen namına elde yine sıfır. Bundan rahatsızlık duyulmadı ama sürekli bu sefer olacak demeçleri verildi sosyal medyada. Ama değişen pek fazla bir şey olmadı.

Jose Morais… Teknik direktör diye getirildi ama teknik adam namına bir şey göremediğimiz gibi insan olarak bile maçtaki varlığından şüphe ediyorum bazen. Yokluğunu hissetmede herhangi bir sıkıntı yok. Gelecek sezona değil, son maça yoğunlaştığını söylüyor falan filan. İyi ki son maç önemsenilmiş yani. Bir hafta önce yedi gol atmış olan takım sahada yoktu zira. Bu hızlı çıkış ve düşüşler ne zaman bitecek? Bir hafta mükemmele yakın bir hafta ise dibe yakın oynuyoruz.
Her hafta takımımızdan emin olabilmeyi istemek hakkımız değil midir, yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?

Düştük, tekrar çıktık. Sezona çok iyi başladık ama deplasmanlarda yenilgiler aldı başını yürüdü. Oysa Avrupa’ya gidebilme potansiyeli yüksek bir takımdık ama bunu millete gösterebilen ne bir yönetim vardı ne de bir teknik adam. Son maç diye salmış takım, öylesine oynamaya geldik der gibiydi. Dokuz da eksik vardı. Burdan anlaşılması gereken şey, takım maçı önemsemiş vallahi. Eğer galibiyetle sonuçlanmış olsaydı Sivasspor’u ligde tutacaktık, olmadı. Sivas’a ve Eskişehir’e  hoşçakalın demek zorunda kaldık. İki takım da seyirci olarak bir çok takımı ezer geçer ama yapacak bir şey yok. Her iki takım içinde en hayırlısının olmasını dilerim .

Biz de gelecek sezonda nice nice 7-0’lık skorlara koşalım. Biz iyi bir takımız, bunu görelim ve gösterelim tüm Türkiye’ye!

Kırmızı beyaz peşinizi hiç bırakmasın. Yaşasın Akrepler !