Böyle de Olmaz ki

5 Nisan 2016 09:26

Her şey bir yana tabii ama kazanan hep, yine, yeniden, her zaman taraftar. Ttakımı yalnız bırakmadılar, iyisiyle kötüsüyle destek oldular …

Ah, bizim nerede, ne zaman, ne yapacağı belli olmayan takımımız, yine beklenmedik bir sonuç çıkardın karşımıza. İkinci yarı da bitti, biz hala istikrarı sağlayamadık. Ya yenilip üç puana el sallıyoruz ya da birazcık zorlayıp -birazcık ama- bir puanı alıp oturuyoruz yerimize. Peki ligin bitimine az bir zaman kalmışken değişen bir şey var mı? Yok. Puan kovalamacaya devam…

Muhakkak kazanmalar da olacak yenilgiler de ama sürekli düşme potasına yaklaşabilme durumunun olması can sıkıyor. Sene başından beri benim gibi birçok arkadaşım yazdı, çizdi; “istikrar” dedi. Ama gel gör ki kendi çalıp kendi oynayan bir takımımız var. Böyle geldi böyle gidiyor.

Akhisar gibi bir takım… Başarılı, ligde yerini daim eden bir Anadolu takımı… Çoğu takım Akhisar’ın başarısını ve istikrarını görmüş ve hala görmekte. Çünkü oturmuş bir düzen ve istikrar var takımda, bunu kabul edelim.

Gelgelelim Antalyaspor’un bir şeyi mi eksik? Hayır. İşte ruh yok, çaba yok, herkes laylaylom. Uyum yok, yönetimsel sıkıntılar var. Yani bakıldığı zaman herhangi bir problemimiz yok çok şükür. Bizden giden aynı kalmıyor da gelen aynı oluyor. Sanki Antalya üstüne para alıp tatil yapılmalık şehir gibi bizim futbolculara göre. Ha, çaba gösterenler yok mu, var. Fakat futbol takım işidir. Otakım ruhu ve uyumu da bizimkilerde olmayınca çabalasan ne olur?

Düzelir mi bilinmez azizim, söylenecek şey kalmadı ama ortada yapılan bir şey hala yok. Evet yenilmedik, mücadelemizi sonuna kadar yaptık ama sonuç alınan bir puan. Bir puanlarla olacak iş değil, küme düşmeye kadar gider işin sonu. Önümüzdeki maçlara bakacağız desek önümüzde maç da kalmadı be annem. Düzen bozuk.

Her şey bir yana tabii ama kazanan hep, yine, yeniden, her zaman güzel olan taraftar. Nerede olurlarsa olsunlar takımı yalnız bırakmadılar, iyisiyle kötüsüyle destek oldular. Keşke alınan sonuçlar da taraftara yakışır bir şekilde olsaydı.

Taraftara değinmişken şunu da söylemeden edemeyeceğim. Geçen hafta Milli Takım’ı kendim evimiz olan Antalya Arena’da ağırladık. O ne coşkuydu o ne güzel bir Antalya’ydı öyle. Bütün stat tıklım tıklımdı ve her yer kırmızı beyazdı. Bu coşkuyu tüm Türkiye’ye yaşatmış olanAntalyalılara selam olsun, iyi ki varsınız. Antalyasporumuzu da bu şekilde destekleyen Antalyalılar görmek istiyoruz.

Antalya ve Antalyaspor aşkına herkese kırmızı beyazlı bir hafta dilerim.