Bolca Transfer Şart

29 Aralık 2015 09:56

Sezonun ilk yarısı gösterdi ki ,özellikle defans hattımız olmak üzere çok transfer gerekiyor. Bir kere şunu bir anlayalım; istatistik çok önemlidir futbolda …

Sezonun ilk yarısı gösterdi ki, özellikle defans hattımız olmak üzere, çok transfer gerekiyor. Bir kere şunu bir anlayalım, istatistik çok önemlidir futbolda. Hemen hemen her maç ortalama iki gol yemişiz. Ama ortalamada bir puan toplamışız. Bunu okumak önemli şimdi. Çok iyi bir analiz yapmak gerekli ki yanlışlıklardan ve aksaklıklardan kurtulup maksimum verim alalım.

Puanımız kötü değil, iyi hiç değil. Demek ki gol atmakta sorun yaşamıyoruz. Sorunumuz gol yemek o halde. Özellikle her maç iki gol yemişiz hemen hemen. Çok ciddi bir rakam bu. Hoş, on golü sadece Rizespor ve Beşiktaş maçlarında yedik ama ne olursa olsun bu çok ciddi bir rakamdır.

Peki çözüm nedir? Çözüm transferdir. Emrah ve Lokman mesela yıllardır kendilerini geliştirmeleri beklenen, sabırları taşıran oyuncular artık. Bundan on sene öncesinin liginde Lokman iş yapardı ama artık ligimizde dünya starları oynuyor, milyon liralar dönüyor ortalıkta. Bence bu iki oyuncu tam PTT 1. lig oyuncuları. Olmuyor yani, gelebilecekleri maksimum seviye bu. Hoş, Emrah’ı Beşiktaş’ın istediği, hatta bizim kanayan bölgemiz olan defans bölgesinden de iki oyuncuyu takaslamak istedikleri gibi şeyler geliyor kulağımıza ki bence hemen anlaşılmalıdır.

Kaleye bence bir transfer gerekmiyor. Ama defansımıza bence en az üç oyuncu alınmalıdır. Mesela o bölgede yaşadığımız sıkıntıdan dolayı ön libero orijinli bir oyuncu olan Chico’yu defansın göbeğinde oynatıyoruz maalesef. Emrah gitsin veya kalsın fark etmez, kesinlikle sağ açık bölgesine bir oyuncu, forvet arkasına bir oyuncu ve kesinlikle ön liberoya en az bir oyuncu şart. Ön liberoya yapılacak transfer ise teknik becerisi yüksek, fizikli bir oyuncu olmalı.

Dikkatli yapılacak bir transfer harekatı bu takımı çok iyi yerlere getirir inanın. Ama bir de bahsettiğim gibi temizlik yapılması da gerekiyor bu takımda.

Biz Grup 1966 olarak her sezon olduğu gibi yine takımımız nerede ise her maç koşulsuz şartsız yanlarında olduk. Çoğu deplasmandan boynumuz bükük ayrıldık ki bunların içerisinde Rize gibi Trabzon gibi sadece iki gününüzü sürekli yolculuk yaparak geçirdiğiniz deplasmanlar var. Yine de peşini hiç bırakmadık takımımızın. Bizler, sezonun ikinci yarısında umut ediyoruz ki takımımız da bizim kadar çaba sarfedecek ve bizleri artık güldürecek. Galip gelsek inanın o yollar dönüşte bize bayram olur.