Bol Keseden Dağıtılan Puanlar

3 Kasım 2015 09:58

Stadyum açılışının ardından gelen kötü oyun ve farklı mağlubiyetin sonrasında çıktı Akhisar karşısına Antalyaspor. Yusuf Şimşek, geçen haftaki beşlik tarifenin ardından biraz ders almış olacak ki bir tık rotasyon ile çıktı. Defansa Celustka ve sağ beke Rıdvan’ı çekerek, orta sahaya her zaman oynaması gerektiğini söylediğimiz Diarra’yı Emrah Başsan’ın yerine sahaya sürerek çıktı.

Ben özellikle ikinci yarı başında yapılan değişiklik sonrasında oluşan Diarra, Eto’o, Mbilla ve Lazarevic hücüm dörtlüsünü gelecek adına çok beğendim. Arkalarında iki defansif oyuncu, Kadir ve Zeki’yi bırakıp toplu hücum prensibi gelecek adına umut verdi. Fakat burada bir puanın kaybedilmesi, saha zemininin kötülüğü ve ikinci olarak da Yusuf Hocanın saha kenarında takımının yanında olamaması…

Eğer o yedi haftalık cezayı almamış olsaydı, Antalyaspor eminim bu son golü yemez ve Antalya’ya en azından bir puan ile dönerdi. Yapılan bir küçük hata nelere mal oldu Yusuf Hoca. Son pişmanlık fayda etmez ama daha çok puan kaybına neden olacağı aşikâr.

Takımın dirençsizliği, Beşiktaş maçının ardından toparlanamaması, isteksizlik  ve Eto’o hariç taktiksel olarak ne yapılacağının bilinememesi, onuncu haftaya geride kalırken kaybedilen puanlar ve oynanan garip futbol, endişeye ve gelecek adına umutsuzluğa yol açıyor. Bir üç puan almamız, soluk almamıza ve geleceği umutla bakmamıza yarayacaktır.

Kalbinde biraz olsun Antalyaspor sevgisi olanlara…