Bilinçlendirme Şart

1 Ekim 2014 02:26

Passolig kabul edilemiyor, sporda şiddetin ve düzensizliğin önlenmesi için çıkarılan bu kart taraftarlar tarafından istenmeyip hoş karşılanmasa da bu ülkede Passolig’in kabullendirileceği bir gerçek. Ayrıca kartın cazibesini arttırmak için çağın gerektirdiği yenilik olarak kredi kartı vs. kartların yerine kullanılabilir şekilde ayarlanması da tepkileri azaltmak için yapılmış olabilir. Ancak ben artık şahsım adına Passolig’e olan tepkinin son bulmasından yanayım çünkü biz gönül verenler için esas olan Antalyaspor… Takım yalnız kalıyor ve taraftar, takım ruhunu ayakta tutan en önemli unsurdur. Hatıralarımız maç biletleri değil orada yaşananlar olsun.

Akıncıoğlu döneminde başlatılan her liseliye ücretsiz bilet projesinin bir nevi devamı olacak olan Gencer’in liselilere ücretsiz Passolig edindirmesi, gençlerde ilgiyi arttıracaktır. Passolig edinen liseliler eminiz ki sezonda karşılaşmaları izlemek üzere stada gelip belki de bu sevdaya ortak olacaklar.

Uzun zaman geçmesine rağmen sohbetlerde Antalyaspor konusu açılır açılmaz başkanın aslında başkası olması “ben Gencer’in yerinde olsam bırakırdım” muhabbeti dönüyor. Bu konunun aslı Gencer’in “biri çıkarsa çekileceğim” şeklindeki açıklaması ve ardından kimsenin çıkmamasıyla görevine devam etmesinden ibaret değil mi? Artık böyle basit muhabbetleri bırakalım, takım iyi başlamışken geçmişi düşünüp kendimizi karamsarlığa itmeyelim. Günümüze odaklanıp yüksek motiveyle şampiyonluğu düşünelim ve bunu konuşalım.

Geçtiğimiz günlerde Antalya’nın merkeze en uzak ilçelerinden biri olan Kaş’tan misafirlerim geldi. Hepsi birer Antalyasporlu olduğundan gezinti sırasında stora uğradık. Ailelerine, evlerine, arkadaşlarına ürünler alıp hediye götürmek istediler. Ne yazık ki storeda formadan başka hiç yeni ürün bulamayıp olmayan ürünler topluluğunu öğrenip sadece birkaç parça ürünle oradan ayrıldık.

Takıma katkı sağlamak isteyen insanların ilk uğrayacağı yer store. Passolig yüzünden iki kombine alamadığımıza göre store bizim için tek yardım sahası değil midir? Öyleyse bu boş vermişlik neden? Takımın Süper Ligden düşmesi, gözden düşmesine de mi sebep oldu? Store bir an önce işin ciddiyetini anlamalı ve buna çözüm yaratmalı. İnsanlar kendi kafasına göre bastırdıkları ürünlerle sadece esnafı zengin ediyor, kulübe katkı sağlamıyor.

Bahsettiğim tüm konuların ortak paydası aslında taraftarın bilinçlendirilmesine dayalı. Kulübün ve storun biraz ilgili olması, biz taraftarın da bilinçlendirilmesiyle takım çok daha iyi yerlere gelecektir. İyi düşünelim iyi olsun.

Ülkü Deniz Ismık