Beraberlikler Beraberliğimizi Bozmasın

29 Aralık 2015 09:54

Beraberliğe kombine mi almıştık demiştim. Hakikaten de beraberliğe kombinemiz var …

Devreyi yine beraberlikle kapattık.

“Beraberliğe kombine mi almıştık?” demiştim. Hakikaten de beraberliğe kombinemiz var.

Lokman’ın sinirlerine hakim olamayıp kırmızı kartla atılmasına zaten hiç değinmeyeceğim. Öfke kontrolü yapması gerektiğini bilmeli. Takımını on kişi bırakmanın manası neydi ki? Biraz daha sakin kalabilmeli insan. Saha içinde neler yaşandığını bilmeden de Lokman’a yüklenmek istemiyorum. Belki çok damarına bastılar. Ama takımı yalnız bırakacağını düşünüp biraz daha sakin davranabilirdi. Başka maçlarda daha sakin kalabilmesi dileğiyle.

Sakıb ve Guilherme resmen saç baş yoldurttu. Meşin yuvarlak bir türlü kaleye girmedi. Eto’o’nun kullandığı frikikte nefeslerimizi tuttuk, dualar ettik ama o beklenilen gol gelmedi ve hakem maçı bitiren son düdüğü çaldı. Bize de bir puanla devreyi kapatmak düştü. Evimizde alamadığımız üç puanları çok arayacağız azizim çok.

Gelelim tribünlere… Antalyaspor kulübünden yapılan “Maça gelin” çağrısı ve çekilen video, Maraton tribünü üzerinde bayağı etki bırakmış olacak ki full çekiyordu. Atatürk Stadyumu’ndaki eski Maraton ruhunu gördüm. Maçtayken birlik ve beraberlik içerisinde tezahüratlar yapılırsa bu takım, bu statta daha fazla iş yapacaktır. Gelin birlik olalım, hep beraber tezahürat yapalım.

Çok güzel bir öneri gördüm maç sonunda. “Maçın 7. dakikası bütün stat ‘Akdeniz Akşamları’ söylese çok güzel olmaz mı?” diye, bence enfes bir görüntü ortaya çıkar. Elde atkılar, kol kola Antalya’yı inletiriz. Umarım bunun için gerekli adımlar bir an önce atılır ve bütün stat “Akdeniz Akşamları”nı beraber söyleriz. Sadece yedinci dakikada değil bence tüm maç boyunca tezahüratları koordineli bir şekilde ilerletmemiz gereklidir.

Eto’o’nun maç esnasında taraftarlara “hadi” diye el kaldırmasını beklemeyelim sayın taraftarlar. Takımı desteklemek için birilerinin sizi yönlendirmesini beklemeyin. Bir beste girilmiş ise eğer lütfen sizler de o besteyle beraber bağırın.

Özetle; bu takım bizim, başka takım yok! O yüzden hep destek tam destek! Taraftarlar olmadan bu takım da olmaz.

Devre arası Eto’o’dan bomba transferler bekliyoruz. Ronaldinho ve Pirlo haberleri gerçek olacak mı bekleyip göreceğiz.

Kırmızı beyaz aşkla kalınız efendim.