Beklenen Başlangıç

3 Eylül 2014 03:15

Sevgili Antalyasporlular,

Yeni sezon hepimize hayırlı olsun. Umarım sene sonunda hep beraber bir üst lige çıkışımızı kutluyor oluruz.

Gelelim bu haftaki açılış maçımıza… Benim için maç öncesi alacağımız skordan çok, ortaya koyacağımız futbol çok önemliydi. Maça iyi başladık derken yediğimiz gol bu sıcak Ağustos akşamında hepimizde soğuk duş etkisi yarattı. Ne yalan söyleyeyim, geçen senenin travmasını daha üzerinden atamamış bir Antalyaspor taraftarı olarak, acaba bu sene de aynı şeyleri mi yaşayacağız diye içimden ister istemez geçirdim. Sonrasında Karşıyaka 2-3 kere daha tehlikeli geldi. Defansımız sanki ilk defa beraber oynuyormuşçasına kademe hataları da yapınca ikinci golü şahsen bekler oldum. Sezer Badur’un şahane vuruşuyla Karşıyaka’nın da hızı kesildi. Sonrasında ileride, uzun zamandır görmediğimiz şekilde uyumlu bir Antalyaspor izledik. Güzel pas alışverişleri ve kolayca girilen pozisyonlar, gelecek için umut verdi. Defans hattına Mehmet Sedef ve Boum takviyeleriyle sorunumuzu çözeceğimizi ama Janda’nın yerine kesinlikle ayağında top tutabilen ve pas servisi yapabilen birinin monte edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çoğunluk tarafından beğenilse de sık top kayıpları ve pas hatalarıyla orta saha göbeğinde Janda bana güven vermedi. Sol bekte Sakıp Aytaç, bu sene rakiple ve hakemle çok dialoga girecek gibi görünüyor. Sene başında uyarılırsa sanki daha iyi olacakmış gibi sanki… Zira bazı maçlarda takımını eksik bırakabilecek bir potansiyele sahip.

Genel olarak bakıldığında bu sene ilk altı mücadelesinin içinde olacağımızı, bol pozisyona gireceğimizi ve gollü maçlar izleyeceğimizi düşünüyorum. Ama Diarra’nın sakatlanması hâlinde kimin bu görevi üstleneceği hâlâ büyük bir muamma gibi görünüyor. Bunu da takımın eksi hanesine yazalım.

Sonuçta Karşıyaka gibi zor bir deplasmanda taraftarının Passoligi prostesto için tribünleri boş bırakmasına rağmen alınan puan benim nazarımda çok değerlidir ve ileride eminim ki bu deplasmanda şampiyonluk yarışındaki diğer rakiplerimiz de takılacaklardır.

Şu an için moral bozmaya, umutsuzluğa kapılmaya gerek görmüyorum ve iki haftaki Şanlıurfaspor maçında Antalyaspor’umuzun asıl sınavını vereceğini düşünüyorum. Bakalım şampiyonluk yarışındaki en önemli rakiplerimizden biri karşısında neler yapacağız.

Yazımı yine cefakâr taraftarlarımıza teşekkürle bitirmek istiyorum. Antalyaspor’un her deplasmanında olduğu gibi bu deplasmanda da Passoligi olan da olmayan da stadın tribünlerinde veya dışarıda yerlerini aldılar, kırmızı-beyazı yalnız bırakmadılar. Hepsinin ayaklarına sağlık…

Kırmızı-Beyaz günler sizinle olsun…

Evren İlkdoğan