Başlık Yok

8 Aralık 2015 10:07

Artık sıkıldım, sıkıldık! Arkadaş bu nasıl bir olaydır yahu. Bizim sabrımızla mı oynanıyor ne yapılıyor anlayamıyorum ben. Yeter ama gerçekten yeter artık.

Maç az önce oynandı ve bitti. Şimdi Yusuf Hocadan herkes gibi ben de maç sonrası açıklamasında istifa beklerken açıklama geldi. Demiş ki ”Hiç beklemediğimiz bir mağlubiyet oldu.” Hocam kusura bakma da bunu beklemeyen sanırım sadece sendin. Yahu bağıra bağıra bu ligin en kötü oynayan takımıyız diyoruz haftalardır, sen nerede yaşıyorsun? Bu takımı izlemiyor musun? ”Bu maçı oynanmamış sayıyorum.” demiş Yusuf Hoca. Bizimle dalga mı geçiyorsun? Şaka mı o demeç? Ne demek oynanmamış saymak? Mahalle arasında mı futbol oynuyoruz hocam, giden para 1.5 Milyon Lira. Hatta daha büyük yazayım ki belki oynanmış sayarsın bu maçı: “1.5 MİLYON LİRA GİTTİ, NASIL BU MAÇ OYNANMAMŞ OLUYOR?”

Son cümle beni benden alıyor. “Herkes ayağını sağlam basmalı artık ve Mersin maçında bunu telafi edeceğiz.” Ya Yusuf Hoca bir git ya. Ciddi diyorum istifa et, rica ediyorum bak. Mersin maçında seni takımın başında görmek istemiyoruz biz. Kusura bakma bak, böyle demeçler vererek istifa etmeyeceğinin muhabbetini yapıyorsun ama sabır kalmadı artık.

Sahaya çıkan kadroyu merakla beklerken içimizden ”Acaba nasıl bir fantezi izleyeceğiz?” diye düşünüyorduk. Dememize kalmadı ki Yusuf Hoca yeni fantezisi ile karşımıza çıktı. Forvet arkası diye tabir edilen bölgede kim oynadı gördünüz mü? Sezer. Evet şaka değildi bu, gerçekti.

Sağ bek bitik, sol bek bitik, Emrah bitik, forvet arkası yok, defans evlere şenlik. Biz nasıl iki gol attık anlayamadım. İlk yarı 6-0 bitmemesi mucize, biraz da Fornezzi’nin etkisi. Koca ilk yarıda rakip kaleye çekilen bir şut var o da serbest vuruştan Emrah Başsan’ın vurduğu şut, auta gidecekken rakip oyuncuya çarpıp kaleye iki metre uzaktan kornere giden şut.

Adamlar defansımızı sağdan, soldan, göbekten delik deşik ederken sen ne düşündün Yusuf Hoca? İyi miydi görüntü? Eserinle gurur duydun mu? Hiç dedin mi kendi kendine ”Ya bu takımı ben kurdum, bu defans sezon başından beri sorun yaşıyor ve halen bir çözüm üretemedim.” diye? Ama ne de olsa Mersin maçı ile telafi ederiz değil mi? Mersin maçından sonra da ”Trabzon deplasmanında telafi ederiz.” değil mi?

İlk yarı 6-0 bitebilirdi. Rakip takımın ilk yarı girilen pozisyonlarında düşünsenize golcüsünün Eto’o olduğunu. Yemin ediyorum sansasyonel bir skor ile mağlup olurduk. Takım iki gol attı ama kesinlikle Konyaspor bizden daha iyi oynadı.

Hakem nasıl maç yönetti derseniz, her iki takıma da hatalı kararları oldu. Sakıb ikinci yarıda adamın ayağına bastı, yan hakemin önünde hem de. Ne kadar acemice bir hata. İkinci sarı karttan atılmalıydı bence. Mbilla rakip defans oyuncusundan ceza alanında topu önüne aldı, gayet temiz aldı ama kaleci ile karşı karşıya kaldığı o pozisyona hakem müdahale etti ve faul verdi.

Konya Valiliği bu maça Antalyaspor taraftarını almadı. Hangi devirde yaşıyoruz anlam vermek çok zor. Bir ton organizasyon iptal edildi taraftar grupları tarafından. İki bin taraftarın kontrolünü sağlayamayan şehir idarecilerinin milyonluk şehrin kontrolünü nasıl sağladıklarını sorgulamaya çağırıyorum kendilerini. Yoksa bu işin kolayına mı kaçmaktı? Antalya’dan taraftar gelmesin, şehirde olay çıkmasın, başımız mahkeme ve tutanak gibi şeylerle ağrımasın yeter düşüncesi miydi yoksa? Biz niye olay çıkaralım? Biz oraya takımımızı desteklemeye gidiyoruz. Sen Konya taraftarını zaptedersen hiç de olay çıkmazdı. Antalyaspor taraftarı ne zaman gittiği yerlerde sağı solu kırmış dökmüştür?

Maç öncesi Konyaspor Taraftar Derneği’nin hangi ellerden, hangi kafalardan nasıl çıktığı belli olmayan basın açıklaması çok komikti doğrusu. Aslına bakarsanız ciddiye alınacak bir açıklama değildi. Ama rakip şehir ve takımının idarecilerinin Antalya tribün grubu liderlerini Konya’ya yemeğe davet etmeleri işin daha komik durumuydu. Sanırım bizi hiç tanımamışlar. Bizim tribün grubu liderlerimiz kardeşlerini asla ama asla arkalarında bırakmadılar, her daim kardeşlerinin arkalarında durdular. Bu da Konya şehrine atılmış sağlam bir tokat ve verilmiş çok güzel bir ders olmuştur.