Başımız Dönüyor

10 Kasım 2015 09:55

Neden başımız dönüyor biliyor musunuz? Artık her hafta değişen ilk 11 oyuncumuzdan dolayı.

Yahu Yusuf Hocam, iyi niyetinden şüphem yok bak. Ama bir takımın ligin bu haftasına kadar ilk on bir oyuncusu belli olmamışsa bence sorun o takımın teknik direktöründedir. Kondisyon olayımız zaten berbat. Sezon başı yazmıştım, oysa çok iyi yükleme yapılmış bu takıma diye. Ama “iyi” dediğim her şeyi kuruttuğum gibi bunu da kuruttum sanırım.

Lazo gibi bir oyuncumuz var. Ligde ne kadar takım varsa ve o takımlarda ne kadar sağ bek varsa hepsinin çekindiği ilk üç sol kanat oyuncusundan birisidir kendisi. Takım sahaya çıkıyor ve Lazo yedek. Haydi Lazarevic yedek diyelim, yerine sonradan giren Serdar Özkan da yedek. Amacı anlayabilmiş değiliz. Değiliz diyorum zira tüm renktaşlarım da aynısını düşünüyor.

Yusuf Hocam bu takıma sezon başından beri hiç yan top çalıştırmıyor musunuz? Hem ataklarımızda hem de bizim kalemize gelen yan toplarda takım açık ara ligin en kötüsü. Sow, yediğimiz golden önce yine iki oyuncumuzun arasından bir kafa vurmuştu ve çatal diye tabir edilen bölgeden top auta çıkmıştı. Yani aynı pozisyonun ikinci defasında golü yedik. Bir önlem alınsa diyeceğim de o önlemler antremanlarda alınmalı. Takım bence kesinlikle yan toplara çalışmıyor.

Gelelim golden önceki pozisyona… Bakın burası oldukça önemli. Gol yan toptan geldi. Golden önce bizim kalemize doğru sol taraftan Biseswar bir şut çekiyor. Allah’ını seven o pozisyonu iyi izlesin. Ömer o pozisyonda topu oldukça rahat alan, düzelten ve şutunu atan Biseswar’a nasıl müdehale ediyor bir izleyin. Müdahale yok! Üstüne üstlük bir de Biseswar’ın önünü açıyor.

Allah’tan araya Milli maç arası yetişti de biraz kendimize geliriz diye düşünüyorum. Bu arada yeni stadımızın çimleri için de iyi olacak bu ara. Oldukça kötü geldi bana çimler.

Önümüzde Galatasaray maçı var. Bu oyunla puan almamız oldukça zor. Teknik taktik yazamıyorum, zira “Acaba kim 11 oynayacak, kim yedek olacak, kim kadroya giremeyecek?” diye düşünmekten ona sıra gelmiyor.

Tribünler cumartesi günü gündüz saatinde oynanan bir maç için yeterli bir sayı yakalamıştı. Biz de elimizden geldiğinin maksimumu kadar destekledik takımımızı. Ama her zaman dediğim gibi takım bize uyamadı. Zaten bizim maçlarımızı kazanma arzumuzun yarısı Yusuf Hoca ve takımda olsa açık ara bu ligin şampiyonu biz olurduk.