Başakşehir Gerçeği

19 Ocak 2016 10:28

Başakşehir takımı bizim rakibimiz değil. Ligin en iyi dördüncü takımıyla oynadık ve mağlup olduk …

Daha maça giderken Başakşehir maçından alınacak bir beraberliğin ilerleyen haftalar için umut vereceğini düşünmüştüm. Bir o kadar da mağlubiyete hazırlamıştım kendimi. Neden mi ? Hemen açıklayayayım.

Geçtiğimiz sezonu 59 puanla dördüncü sırada tamamlayıp Avrupa Ligi’ne katılan bir takımdan bahsediyoruz. Kadrosunda tecrübeyi ve taktik-disiplini birleştirip kompakt bir şekilde bunu sahaya yansıtan bir takım. Saha içerisinde bloklar arasında boşluğu olmayan, araya iyi top atabilen oyuncuları olan, kenarlarda iki tane hızlı açığı bulunan, mükemmel olmasa da Antalyasporumuzdan bir tık üstte bir takım Medipol Başakşehir.

Antalyaspor ise daha yeni kurulmuş, bireysel performans odaklı, bloklar arası boşluk bırakan, çok pozisyon veren, kalesinde çok gol gören, uzun lafın kısası Eto’o’ya bağımlı bir takım durumunda. Hal böyle olunca maçtada dağınıklıkların affı olmadı ve mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

Alınan bu mağlubiyete pek takılmamak gerek aslında. Önümüzde daha 16 maç var ve Başakşehir takımı bizim rakibimiz değil. Bana göre ligin en iyi dördüncü takımıyla oynadık ve mağlup olduk, bunu büyütmemek gerek.

Yapılması gereken özellikle defansta biraz daha agresif olmak, topa ayak sokmak korkmamak ve devşirme oyuncu kullanmamak. Zaten takım bir şekilde pozisyona giriyor ve gol atıyor. Önemli olan üçlü defans mı dörtlü defans mı karar vermek ve buna süreklilik kazandırmak.

Uzun haftalar var olduğunu düşünürsek ve stadyumun bu denli dışarıdan gelen takımları etkilediğini ve oyundaki bölüm bölüm yapılan rakibi ablukaya almayı göz önüne alırsak ben çok da korkmuyorum açıkçası. Bu sene bizim için başarı her zaman dediğim gibi ligde kalıcı olabilmektir. Düşmek mi? Akla bile getirmek kötü.

Eto’o’nun satılması konuşuluyor. En ufak bir şüphem olmasa da böyle bir şeyin takımı dibe götüreceği bir gerçek. Zaten Eto’o gibi bir oyuncuyu canlı izlemek ileride çocuklarıma  ve torunlarıma anlatacağım bir şey. Umarım uzun seneler sahalarda olur ve Antalya’ya Antalyaspor’a hizmet eder. Onu izlemek büyük keyif.

Kalbinizde Antalyaspor sevgisi hiç eksik olmasın.