Aynen Devam

23 Aralık 2014 09:27

Sevgili Antalyasporlular,

Çok güzel bir hafta sonunu geride bıraktık. Zirve yarışında var olma maçımızda en büyük rakiplerimizden biri olan Kayserispor engelini ilk yarım saatte oynadığımız güzel futbolla aştık.
Devamlı şekilde eleştirdiğim Hami Hoca bu maçta gerek defans hattındaki belirgin düzelme olsun gerek oynanan seri futbol olsun, koca bir alkışı hak etti. Kalemizde çok büyük tehlikeler yaşamadan 90 dakika geçirmeyeli uzun zaman olmuştu.
Futbolcu arkadaşlarımızın hepsini kutlarken Sakıb Aytaç’a ayrı bir parantez açmak gerektiğini düşünüyorum. Sene başından beri sol bekte oynadığı iyi futbolu, son haftalarda asist ve gollerle de süslemeye başladı. Eğer bu formunu sürdürürse birkaç sene içerisinde Türk Milli takımının yeni sol bek alternatiflerinden biri olabileceğini düşünüyorum. Zira onun teknik yeteneğinde ve süratinde sol bek, Milli takım havuzunda pek fazla yok. Gökhan Gönül’e benzeyen oyun tarzıyla gerçekten ışık saçıyor.
Bu hafta kazanırken yine bazı eleştirilerim olacak. Bunların en başında Hami Hoca döneminde artık alışkanlık hâline gelen son 20 dakikada kendi sahamıza çekilmemiz ve rakibimizin üzerimizde baskı kurmaya imkân verme problemimiz. Hami Hoca bu konu hakkında yaptığı açıklamada futbolcuları ileriye çıkmaya motive etmeye çalıştığını ama psikolojik olarak geriye yaslandıklarını söyledi. Hafta içinde futbolcularla tek tek görüşerek bu problemi çözmesi ileriki haftalar için son derece faydalı olacaktır. Zira 10 kişi kalmış bir rakipten bu kadar baskı yemek kabul edilebilir bir durum değil bizim adımıza.
Bu hafta rakibimiz camia olarak çok karışık durumda olan Adanaspor. Konum olarak da düşme hattında bulunmalarına rağmen özellikle deplasmanda zor kaybeden bir yapıda olmaları, benim bu maç için endişelenmeme yol açıyor. Kayserispor maçının galibiyet coşkusunu bir kenara bırakıp bu maça odaklanmalıyız ve teknik heyet futbolcuları bu doğrultuda motive etmeli. Bu maçın önemi artık bir kat daha arttı çünkü.
Hami Hocaya bir diğer eleştirim de maçtan sonra yaptığı basın açıklamasıyla ilgili. Daha ayağının tozuyla taraftarlar hakkında yaptığı açıklamaları şahsen son derece gereksiz buldum. Hocamızın görevi taraftarla futbolcuların yaşadığı gerginliğe polemik yaratacak açıklamalar yapmak değildir. Orta yolu bulmaktır. Şu unutulmasın ki bu teknik heyetin ve futbolcuların burada var oluş amaçları bu taraftarların gönül verdiği takımı başarıya götürmektir. Taraftarın olmadığı yerde futbolcu bir anlam ifade etmez.
Umarım yanlışlarından dönerler ve zaman kaybetmeden bu işi tatlıya bağlama yolunda somut adımlar atarlar.
Sevgiyle kalın…