Aşırı Düzensizlik

1 Aralık 2015 09:06

Genelde Türkiye’deki takımlar büyük maçlardan sonra puan veya puanlarla ayrıldığında ardından gelen haftada muhakkak düşüş yaşarlar. Senelerdir bu sanki bir kural gibi Türkiye liglerinde devam etmektedir.

Geçen hafta son dakikada Galatasaray önünde puanı çıkararak Antalya’ya dönen Antalyaspor bu hafta Osmanlıspor önüne Galatasaray maçının 60. dakikasından sonra metiyeler düzdüğümüz dört forvetli sistemle çıktı. Ama sahaya diziliş Galatasaray maçı 11’inin maça çıktığı dizilişti 4-2-4. Oyuncu profilini 4-2-3-1 ile tam gol yedikten sonraya kadar hiç verim alamadan öylece boş mücadeleye sevk etti Yusuf Şimşek.

Tamam hocam acemisin ama bu kadar da olmaz. Belirli bir taktiğin yok. Oyuncuları verim alamayacağın yerde oynatıyorsun, bir de üstüne üstlük elinde dünyanın son 15 yıla damgasını vurmuş 9 numarası ceza sahası içerisinde bitirici oyuncusu varken onu 10 numara pozisyonunda oynayıyorsun. Yani ne denebilir ki… O son dakikada ceza sahasına inen top Eto’o’nun önüne değil de başka bir futbolcunun önün düşşe belki şu an işsizdin. Yalnız çekirge çok fazla zıplamaz bunu bilmen gerekiyor.

Bir de bek tercihleri… Sağda Rıdvan, solda Sakıb bu takıma yakışmayan oyuncular. Bana göre PTT Ligi topcusu tabir edilen cinsten. Hiçbir katkı yapmıyorlar. Ne orta açabiliyorlar ne de savunma yapabiliyorlar. Acilen kesilmeleri gerek ilk 11’den.

Dört forvettle ceza sahasında Mbilla’nın yapayalnız kaldığı bir maç oldu Osmanlıspor maçı. 13 haftadır taktik, teknik ve oyuncu denemeleri ile bir türlü düzeni tutmayan bir Antalyaspor… Hâlâ da deneniyor. Chiko 13 haftada ilk kez oynadı. Çok değişik, enteresan bir düzensizlik var. İkili mücadelelerde bariz Osmanlıspor’a karşılık veremeyen, güçsüz bir Antalyaspor var. Taktik yok, güç yok, oyuncular asıl mevkilerinde oynatılmıyor… Allah’tan bir Eto’o var da o kurtarıyor bizi.

İnanılmaz istikrarsız bir döneme girdik. Futbol oynayan bir takım görmek istiyoruz artık. Bu düzensizlik, bu dalgalanma Yusuf Şimsek’e vedanın habercisi gibi. Bakalım Konya maçı nasıl olacak…

Kalbinizden Antalyaspor sevgisi hiç eksik olmasın.