Asimile

3 Haziran 2015 08:06

Evet Antalyaspor’umuz finalde! Zor da olsa bu ana kadar geldik. Bu oyunla, direkten dönen toplarla, bir türlü birlik olamayan taraftarla nasıl gelinebilirnirse öylece geldik.

Bu yazımda şampiyonluktan, finalden hiçbir şeyden bahsetmek gelmiyor içimden. Çok strese girdiğimizden midir nedir tedirginlik insanın içini kemiriyor. Passolig mi, bilet mi derken bile Samsun’un üzerimizde hakimiyet kurabilme ihtimali beni kahrediyor. Samsunluların %60’ının İstanbul’da yaşadığını aklıma bile getirmek istemiyorum bazen. Bizlerse hâlâ dev ekran saçmalık, otobüs verilsin ayakları yapıyoruz. Sanalda yazılan hiçbir şeye olmadığı gibi taraftarlığa da güvenim kalmadı. Adamın sosyal medyada salladığı her mevzuda elinin olduğunu görünce artık tribünsel ilişkilere de inanmaz oldum. Her şeyin menfaat olduğu bu günde sıkılmamak içten bile değil.

Benim tribünde en çok ağırıma giden mevzu kardeşlik mevzusu. Şehrimize gelen herkese sanki bir Kocaeli’ymiş gibi davranıp kardeşlik gösterisinde, misafirperverlikte bulunuyoruz. Üstelik bulunmamız gerekiğini söyleyene de hemen cephe alıyoruz. Bu gözler Denizli’ye, Bursa’ya, yani ezeli düşmanlarımıza dostça yaklaşıldığını gördü Adana Demirspor’a yapılanlar bence çok da masumdu. Ama Adana Demirspor çok geçmeden gerçek yüzünü gösterdi. Adamlara da helal olsun, tribüncülüğün ne demek olduğunu bilip ona göre davranıyorlar. Bizim gibi herkese yeşil ışık yakıp karşılığında elektroşok yemiyorlar. Tribün kültürünü Antalyaspor camiasında bitirenlere tek lafım, bilmediğiniz ya da bildiğiniz halde uygulamadığınız kültürü asimile etmeyin, ağzımızın tadı bozulmasın.

Bir de kimin daha çok Antalyasporlu olduğu tartışılır oldu son zamanlarda. İşin içine bayanı da sokmuşlar erkeği de. Bir bayan yılda kaç deplasmana katılabilir. Hele de evli bir bayan? Sorumluluklarını bilmiyormuş gibi davrandığınız insanların Antalyasporluluklarını gittikleri maç sayısına göre kıyaslamayın zira çok gülünç duruma düşüyorsunuz. Bizler ki sadece Antalyasporlu insan sayısını arttırmak için çabalarken neden içimizdeki insanları caydırma yoluna gidelim? Oldu olacak 3 maça gelmeyeni taraftarlıktan ihraç edelim, nasıl olur? Saçmalamaya devam edersek bizden Süper Lig’de de 1. ligde de birşey olmaz. Kendimize gelelim bu işi birlik ve beraberlik içinde çözelim yoksa biz daha çok finallere oynarız…