Alnımız Açık

21 Mayıs 2016 10:25

Alnımızın akı ile çıktık, mücadele ettik ve yenildik. Eskişehir şu skoru almış, Sivasspor bu skoru almış bizi bağlamaz …

Gaziantepspor’a yenildik ve sezonu kapadık. Bu maça çıkmadan önce biz ligde rahat konumdaydık. Ama ikili hatta ortaya çıkabilecek sonuçlardan sonra üçlü averaj hesapları düşme potasını ilgilendiriyordu. Hem bizim tarafta hem de Sivasspor tarafında bir ”Vefa” kelimesi bir hafta boyunca gündemi meşgul etti. Pardon da ne vefası bu arkadaşlar? Sivasspor malum sezonda Samsunspor’u deplasmanda yendi, biz deplasmanda Fenerbahçe’ye yenildik ve Samsunspor küme düştü. Sivasspor kazandı da babasının hayrına mı kazandı sizce? Sadece o sezon uygulanan playoff sistemi vardı hatırlarsanız. Hafızalarımızı biraz daha zorlarsak, Sivasspor o maçı kazanamasaydı Avrupa potasına giremiyordu. Yani mecbur kazanmak durumundaydı ve kazandı da. Bu yüzden bizim kimseye vefa borcumuz filan yok.

Antalyaspor’a kimsenin vefalı davranmaması gerekiyor ki biz de asla ama asla kimseye vefalı davranmayalım. Düşüyorsak alnımız dik, adam gibi düşelim. Düşürüyorsak da aynen böyle olsun. Adı şikeye karışmayan tek takım Antalyaspor’dur. Biz bunun gururu ile alnımız dik dolaşıyoruz. Bu bizim alınabilecek en iyi rütbemiz, müzemize koyduğumuz en büyük kupadır. Başkanından tutun taraftarına kadar, çalışanından tutun futbolcusuna kadar bir kişinin ismi bile şike soruşturmasına girmediyse bu bizim büyüklüğümüzdür işte.

Antalyaspor ismi her maça kazanmak için çıkar. Beraberlik hedefi bizi kesmez. Antalyaspor’un beraberlik gibi bir düşüncesi olmaz, olamaz. Büyük Antalyaspor taraftarı bunun dışındaki her duruma ”Dur” der, kabul etmez, olaya el koyar.

Gaziantep maçını izlerken çok konsantre oldum şahsen. Yine top rakipteyken oyunu maksimum yirmi beş, çoğunlukla on beş metreye kadar  sıkıştırdık. Yani şunu demeye çalışıyorum; top rakipteyken en ileri uç oyuncumuz Ömer ile defansın en gerisindeki oyuncularımız arasındaki fark on beş metrelere kadar iniyordu çoğu pozisyonda. Bu da Gaziantepspor’un sıkışması demekti. Onların bolca top kaybı demekti. Biz sadece ofansta kötüydük. Ömer’i neredeyse hiç top ile buluşturamadık. Gaziantepspor’un da özellikle ikinci yarının başlarında bolca pozisyonu oldu. Bu pozisyonlarda da kalecimiz Ozan iyi işler yaptı. Alnımızın akı ile çıktık, mücadele ettik ve yenildik. Eskişehir şu skoru almış, Sivasspor bu skoru almış bizi bağlamaz. Bizi sahadaki Antalyasporlu oyuncuların performansı bağlar ki zaten kötü bir şey sezseydik bunun tepkisi çok ağır olurdu emin olun.

Antalyaspor ligin en temiz takımıdır ve bu ünvanın hakkını da sonuna kadar vererek sezonu tamamlamıştır.