Alanyaspor Doğru Yolda

A+
A-
17 Eylül 2014 21:29

Yıllardır yazılarımı Pazar günü hazırlayıp gazeteye gönderiyorum. Dolayısıyla ben bu yazımı hazırlarken kendi evimizde oynayacağımız Samsunspor maçına 24 saat var idi. Saha sonuçlarına göre yorum yapmadığımız için bu maça kadar olanları değerlendirmek istiyorum. Ayrıca bu yazımda taraftarlarımıza bazı uyarılarda bulunmak gerekir, zira Manisa maçından sonra, daha ligin başında camiamızı beklenti içine sokmanın faydası değil zararı olur.

Alanyaspor geçen sezon olduğu gibi bu sezonda da akıllı ve ayağı yere basan, dengeleri alt üst etmeyecek bir transfer politikası izledi. İsim yapmış yıldız oyuncular yerine takıma uyumlu futbolcular transfer ederek dikkat çekti. Başkana, yönetime, teknik ekibe güven o kadar çok ki takımın yıldızı denilecek futbolcu aniden gönderildiğinde bile en küçük olumsuzluklar yaşanmadı. Dengeleri korumak ve ileride yaşanabilecek sorunların önüne geçerek yara kangren olmadan kesip atan yönetimi ve teknik ekibi tebrik ediyorum. Ne kadar yıldız olursan ol önce ahlâk ve uyum önemlidir. Bu hamle yapılmasaydı yarınlarda sorunlar tüm takıma sıçrayabilirdi.

Alanyaspor bu sezon ilklerle beraber zaman zaman ses getirecek sonuçlar alabilir. Bu bizi, bu zor ligde nereye götürür bunu zaman içinde göreceğiz. İlk maç sonucunda ulusal kanallarda yorumcuların söylediği övgü dolu sözler kısa zamanda taraftarı aşıladı. Ayağımızı sağlam basmamız gerekir. Teknik kadro bu tecrübeye sahip ama kimseyi beklenti içine sokmamamız gerekir. Zorlu bir ligdeyiz ve iç saha- dış saha kavramı fazla etkili değil. İlk maç koca sezon için ölçü olamaz. İlk maçta yendiğimiz Manisa, bu hafta 4-0 yenildi. Bu yüzden her maça ayrı bakmamız ve rakibimize saygı duymalıyız. Bu kadar il takımının arasında mücadele etmek ve iyi saha sonuçları almak kolay değildir. Alanya’ya ve gruplara düşen 90 dakika takımını desteklemek ve sahip çıkmak olmalıdır. Her maçın taktiği ve oyun şablonu farklı olabilir. Futbolu ve tüm etkenlerini bilen bir ekibimiz var ve saha sonuçlarından daha ziyade futbol duruşumuzu takip etmek gerekir.

Yazımı hazırlamadan önce satılan Passolig satışlarına baktım ve aldığım rakamlar ligin başına ve diğer il takımlarının satışlarına göre son derece iyi durumdadır. İki binlere yaklaşan rakam bir ilçe takımı için çok iyidir. Birçok insanın bu kartı kombine sandığı ortamda yaptığı çalışmalarla bu süreci çok iyi götüren ve halkımıza Passolig’i tanıtan Alanyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Hatice Ünsal’a ayrıca teşekkür etmek gerekir. Taraftar grupları ve tribünlerin müdavimleri ile ortak çalışarak sayının her gün artmasına katkısı yüksek olmuştur. Samsun maçından alınacak güzel bir sonuçla Passolig satışlarında zirve yapabiliriz. Samsun maçının sonucu ne olursa olsun, bu sezon Alanyaspor futbol takımı bu ligde oynadığı futbol ile adından çok söz ettirecektir.

   NOT: Antalyalı dostlarımızdan çok fazla mail ve sosyal medya üzerinden mesajlar alıyorum. Antalyaspor’u niye yazmadığım konusunda sitemleri oluyor. Bu sitede Antalya’mızı yazan çok köşe yazarı arkadaşımız var. Ayrıca ben Antalya’mızı sadece basından ve televizyondan takip ediyorum. Çok fazla bilgi sahibi olmadan yazmak olmazdı. Site sahibiyle konuşmamızda Alanyaspor üzerine yazılması konusunda anlaşılmıştı. Antalyaspor ve Alanyaspor’un benim açımdan tek ayrılığı arada 134 km olmasıdır. İki takım da bizim takımımızdır. Başkasının ve hayatı sadece siyah görenlerin ne dediğinin fazla önemi yoktur. Sosyal medyada klavye efeliği yapanlar keşke enerjilerini kulübe yardımcı olmakta, taraftarı bir bütün görerek çalışma yapmaya harcasa.

Veysel Okşar