Sowe Vurdu Leite Tuttu

5 Nisan 2024 10:30

Ahmet Çolak yazdı…

Antalyaspor takımı yaklaşık 20 gün sonra çıktığı Süper Lig müsabakasında istediği sonucu alamadı. Özellikle son oynanan Beşiktaş maçında alınan galibiyeti taçlandırmak adına stadyuma gelen taraftarını hayal kırıklığına uğratmış oldular. Konuk ekip puan sıralamasında sıkıntılı bir konumda olduğundan dolayı hakemin başlama düdüğünden itibaren maçı ne kadar çok istediğini göstermeye başladı. Ankaragücü takımı bir an önce istediği sonuçları alıp kendini üst gruba atmak için önündeki ilk maç olan Antalyaspor karşılaşmasını başlangıç olarak kabul etmişti. Emre Belözoğlu ve teknik ekibi ne kadar çok istediklerini saha kenarından müdahalelerle ve sürekli oyunun içinde kalarak belli ettiler. Buna karşın Sergen Yalçın yedek kulübesinin önünde tek başına ve klasikleşmiş iki kolunu göğüs hizasında bağlayıp aldığı pozisyon ile tribündeki taraftarı gibi 90 dakikayı izlemiş oldu. Buradaki tek fark taraftar para ödeyerek izliyor ama teknik adam para alarak, maçın özeti bu olmuştur.

Maalesef lige verilen uzun aralar Antalyaspor takımına hiç yaramıyor. Her ulusal takım arası veya başka bir sebepten dolayı verilen araların dönüşü sürekli hayal kırıklığı olmuştur. Bunun dışında Antalya şehri iklim olarak farklı bir yapıya sahip, bir anda kendinizi 30° bir sıcak havayı teneffüs ederken bulabiliyorsunuz. Böyle hızlı bir mevsim değişikliği insanda bir rahatlama hissi meydana getiriyor. Salı gecesi maç saatinde termometreler 22°’yi gösterdiği bir ortamda oyuncu grubunda bunun rahatlığını görmüş olduk. Bu güzel havada burada ne işiniz var! Şu an sahil kenarında lüks bir restoranda yemeğin tadını çıkarıyor olmalıydı der gibiydiler. Antalyaspor takımının sıralamasındaki yeri konumu itibari ile özellikle ilk sahada oynanacak maçlarda bu oyun düzenini daha çok izlemeye devam ederiz.

Bu müsabakada Antalyaspor adına öne çıkan kalede Helton Leite’nin müthiş performansı ve Jakub Kaluzinski’nin muhteşem asisti onun dışında 90 dakika akılda kalan başka bir aksiyon görememiş olmasıdır. Maçın özeti kısaca Ali Sowe vurdu Helton Leite tuttu.

Uzun zamandan beri izlediğimiz en kötü iç saha performansı bu müsabakada gerçekleşti. İlk 45 dakikada bir nebze sahada görünen oyuncu grubu ikinci 45 dakikada kaybolup gittiler. Sergen Yalçın her ne kadar kadro istikrarını sağlasa da oyun olarak takımını bir seviyeye getiremedi. Takımını oyun olarak 90 dakika sahada tutamıyor, kopuk kopuk devam ediyor, adeta saman alevi gibi bir an parlıyor sonra sönüyor, kendisi de oyuncu grubu da maç seçmeye devam ediyor.

90 dakikada sahada ne yaptığını bilmeyen oyuncu grubu rakibin oyuna koyduğu üst düzey konsantrasyon, Antalyaspor’un kalesine attığı 16 şut ve 6 isabet oranına rağmen alınan 1 puan rakibe kayıp Antalyaspor’a kazanç olmuştur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.