Nihayet Üç Puan

30.08.2021
A+
A-

Ahmet Çolak yazdı…

Antalyaspor taraftarının beklediği galibiyet ve üç puan hasreti yaklaşık dört buçuk ay sonra Çaykur Rizespor maçı ile son bulmuş oldu.

Haftalar sonra oyunu rakip yarı sahaya yıkan, bloklar arasındaki mesafeyi kısa tutan, Veysel Sarı ve Naldo ile defans bloğunu orta sahaya kadar çıkararak alan daraltan ve sahanın boyunu kısaltan bir takım izledik. Bu şekilde sahada olan oyun sistemine Çaykur Rizespor takımı çözüm bulamadı ve neredeyse ilk 45 dakika rakibin yarı alanında oynandı.

Geçmiş haftalara göre oyun alanında üç değişiklik ile çıkan Ersun Hoca oyunun ilk bölümünde istediğini aldı. Özellikle Gökdeniz üçüncü bölgede fizik üstünlüğünü kullanarak rakibini çok yıprattı ve golde Veysel ile yaptığı ikiye bir ile skor üstünlüğünü yakalamamızda katkı koymuş oldu. Diğer kanat oyuncusu Mukairu ofansif anlamda çok verimli görünmese de özellikle Güray Vural’a yaptığı yardımlar ile o kanadı adeta rakibe kapattı. Yaptığı boş koşularla alan açarak Güray’ın kanatları kullanmasını sağladı. Güray da rakip alana yaptığı bindirmeler ile Çaykur Rizespor defansını zorladı. Yeni bir ilk 11 oyuncusu olan Milosevic yoruluncaya kadar görevini yerine getirdi. Saha içinde gözlemlediğimiz kadarıyla kilo sorununu çözer ve kondisyon olarak da açığını kapatırsa çok daha fazla katkı koyacağı yönünde müspet izlenimler veriyor.

İkinci kırk beş dakikada Bülent Uygun yaptığı değişikliklerle Çaykur Rizespor savunmasını biraz daha öne çıkararak Antalyaspor’un üzerine gelmeye başladı. Fakat bir duran topta arkası dönük vaziyette Gökdeniz’in yaptığı güzel ve net vuruş rakibin koluna çarparak yön değiştirince, kazanılan penaltı ile skor üstünlüğünü artıran takımımız 60. dakikadan sonra oyundan düşmeye başladı. Hemen bu dakikanın akabinde rakip takım duran toptan golü bulunca stadyumdaki taraftar ve ekran başındaki izleyiciler “acaba?” diye sormaya başladılar. Hocanın bunu görmesi ile yaptığı değişikliklere bakarsak, özellikle Fredy değişikliği takım adına tam bir hayal kırıklığı oldu. Oyunda kaldığı süre içerisinde hiç katkı koymayan, sürekli top kaybı yapan ve pas tercihlerini yanlış kullanan Fredy, 90+1. dakikada gereksiz bir pozisyonda rakip oyuncunun sırtı kaleye dönük vaziyette ceza sahası dışına çıkarken ayağına yaptığı darbe ile penaltıya sebebiyet verdi. VAR protokolünün de onayıyla tasdiklenen penaltı sebebiyle adeta takımın kaderi ile oynayacaktı. Neyse ki son saniyelerde gelen temdit penaltısı niteliğindeki gol, hem kendisini hem de hocasını kurtarmış oldu.

Tam 137 gün sonra gelen galibiyeti kutlamaya hazırlanırken saha dışı bazı reaksiyon ve aksiyonlar buna engel olmaya yetti ve arttı bile. Özellikle geçen hafta kulübede çok sakin kalan hocanın bu maçtaki kameralara yansıyan el kol hareketleri ve basın toplantısında sarf ettiği cümleler, gerçekten önümüzdeki günlerin gündem konusu olmaya aday olaylarıdır. Ulusal Takımın oynayacağı maçlar dolayısıyla verilen on beş günlük ara bu kaos ortamını en az zararla kurtarmak için Antalyaspor takımına bulunmaz nimet gibi gelmiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
7 Haziran 2022
23 Mayıs 2022
17 Mayıs 2022
3 Mayıs 2022
26 Nisan 2022