Muhteşem Sezon Sonu

23 Mayıs 2022 08:57

Ahmet Çolak yazdı…

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunun son müsabakasına çıkan iki ekibin karşılaşması formaliteden öteye gitmekle beraber, bugüne kadar oynadığı sezonların en kötüsünü geçiren Galatasaray takımı ile bunun tam aksine oynadığı sezonlarda elde ettiği başarıları bir üst seviyeye çıkararak rekorlar kıran Antalyaspor takımını izlemeye gelen seyirci sayısı ile bu sezonun taraftar rekorunun kırıldığı maç oldu.

Haklı olarak başarılı bir sezon ikinci yarısı geçiren ve taraflı tarafsız futbol kamuoyunun takdirini kazanan takımlarını izlemek ve ayakta alkışlayarak onları son maçında yalnız bırakmak istemeyen Antalyaspor taraftarı biletler satışa çıktığı andan itibaren yoğun ilgi göstererek stadyumdaki yerlerini aldılar ve takımlarını müsabaka sonuna kadar desteklediler. Fakat stadyumda sadece Antalyaspor taraftarının olmadığı o kadar net ve açıktı ki… Dışarıda kapı numarası soranlar, içeride blok ve koltuk numarası arayanlar… İlk defa geldiklerini ve geliş amaçlarını çok belli ettiler. Onların yerine maçı ve oyuncularını izlemek isteyen gerçek Antalyasporlu taraftarların haklarını gasp ettiler. Lütfen önümüzdeki sezonlarda gönül verdiğiniz takımların maçlarına gidip bu maçları onların stadyumlarında izleyiniz. Antalyaspor’un ve bizlerin sizlere ihtiyacı yok, biz birbirimize yeteriz ve kendi aramızda sadece Antalyaspor deriz. Bunu da böyle biliniz.

Bu müsabakanın sonucunun hiç mi hiç önemi yoktu. Kazansak da kaybetsek de taraftarı Antalyaspor’u maç sonunda ayakta alkışlayacaktı. Ligin ikinci yarısını domine eden, bütün rekorları kıran başta Nuri Şahin ve ekibi olmak üzere oyuncu grubu, sağlık ekibi, malzemeci arkadaşlar ve tesis çalışanlarının tümü bütün takdiri ve alkıış sonuna kadar hak etmişlerdir. Tabi ki başta Aziz Çetin olmak üzere isim isim ayırmadan ellerini değil gövdelerini taşın altına koyan bütün yönetim kurulu üyelerini de tebrik ediyorum.