Mesaj Ters Tepti

16 Ocak 2024 10:00

Ahmet Çolak yazdı…

Antalyaspor, Sergen Yalçın yönetiminde çıktığı üçüncü maçında yenilgi almadan yoluna devam ediyor. Diğer oynanan iki müsabakanın aksine sahada ne yaptığını bilen oyuncu grubu ile bugüne kadar oynadığı en iyi maçı tamamlamış oldu. Rakibi Trabzonspor oldukça eksik kadro ile geldiği Antalya’dan bir puan alarak hanelerine altın değerindeki puanı yazdırmış olarak evlerine döndüler.

Takımımız diziliş olarak sahaya 4-1-4-1 düzeni ile çıkarak orta alan üstünlüğünü rakibine hiç vermedi. Topla oynamada ve pas isabet oranını da yüksek tutunca rakibini sürklase ederek adeta yeşil zeminde ezmiştir. Oyunun her alanında domine eden bir Antalyaspor takımı izledik. Özellikle rakip ceza sahasında 25 kez topla buluşarak bir rekora da imza atmış olduk. Ne yazık ki şanssızlık ve biraz da beceriksizlikle sadece 1 gol bularak galibiyeti ve hanemize 3 puanı yazdıramadık. Gol beklentisinin bu kadar yüksek olduğu ve bütün istatistiklerde rakibe ezici bir üstünlük sağladığımız müsabakayı berabere bitirerek stadyuma gelen taraftarların evlerine biraz buruk gitmelerine neden olmuştur.

Bu kadar güzellikleri düşünürken ve yazıya dökerken, sezonun skor ve asist katkısı yapan en iyi oyuncu durumundaki Jehezkel’in gol sevincinde kameralara yaptığı hareketten sonra sular iyice ısınmaya başladı ve olay süresiz kadro dışı hatta sözleşme feshine kadar gitti. Gerçekten hem kulübümüz hem de oyuncu adına çok talihsiz bir akşamın gecesine doğru geçiş yaptık. Sezona damga vurabilecek yetenekteki oyuncunun kulübede hatırı sayılır bir bonservis getirisi ile satılacağını düşünürken işler sarpa sardı, adeta Arap saçına döndü.

Oyuncunun yaptığı, Türkiye’deki hassasiyet ile alakalı kabul edilebilir değil! Ama Antalyaspor başkanı ve yöneticileri bu tür provokatör yapılacak her türlü eylem için oyuncularını hangi ülkeden, hangi dinden, hangi dilden olursa olsun uyarmadı mı? Bunların kulübümüzü zor durumda bırakacağını, hem maddi hem de manevi olarak geri dönüşünün oldukça zor olacağını hiç mi belirtmediniz?

Yönettiğiniz kulüp BAL’da oynamıyor, Süper Lig’in elit takımlarından birisi artık ama maalesef sizler bunun farkında değilsiniz ve kulübü amatörce yönetmeye devam ediyorsunuz. Mesainizi Antalyaspor Kulübü’nü nasıl daha iyi yerlere getiririz diye harcarsanız, camiamızı da çok daha mutlu edersiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.