Kompakt Oyun

1 Şubat 2021 10:26

Ahmet Çolak yazdı…

Haftalardır süregelen oyun taktiği ve düzeni, bu maçta aynı şekilde devam etti. Herkesin ezberlediği gibi topu rakibe bırakarak, alan daraltarak ve boş koşulara izin vermeden, son 10 dakikada oyunu rakip yarı alana yıkarak istediğimiz sonucu alıp deplasmandan galip dönüyoruz.

Hoca yine kompakt oyun şeklinden taviz vermeden devam ediyor. Yalnız bu maçta Amilton’un eksikliği, oyun düzenin biraz sekteye uğramasına neden oldu. Çünkü Sidney, hocanın istediği etkiyi gösteremedi. Bu maçta oyun içi verimliliği düşük iki oyuncu maçın sonucuna etki etti. Asist yapan Fredy ve skoru yapan Sidney maalesef gol dakikasına kadar en çok pas hatası yapan ve top kayıpları yaşayan oyuncular oldular. İşte futbol böyle bir oyun, oyun içinde istediklerini yapamayan iki oyuncu maçı aldı. Bugüne kadar en çok eleştirilen Nuri Şahin ve Eren Albayrak ise üzerine koyarak devam ediyor. İkisi de bence maçın adamlarıydı. Bir ekstra alkış da yine defans bloğundaki oyunculara… Hatasız maç oynadılar.

Geçen haftaki Konyaspor maç yazımda Ersun Hoca’yı kanat oyuncularının yerlerini değiştirmediği için eleştirmiştim. Sanki beni duymuş gibi bu maç oyun içerisinde sık sık Sidney ve Gökdeniz’in alanlarını değiştirdi ve de başarılı oldu. Eğer Konyaspor maçında da böyle yapıp kanat oyuncularının yerlerini değiştirseydi, oradan da üç puan ile dönmemiz işten bile değildi.

Hoca ve teknik ekip hiçbir mazeret üretmeden, o kadar eksik oyuncu grubuna rağmen işlerini çok iyi yapmaktadır. Disiplinli şekilde ve oyuncu potansiyeline göre sahaya en hazır oyuncuları çıkarıyorlar. İstedikleri sonuçları alıyorlar. Tebrik ve teşekkürleri sonuna kadar hak ediyorlar.

ETİKETLER: ,