Karanlık Gece

A+
A-
4 Şubat 2021 08:55

Ahmet Çolak yazdı…

Haftalardır söylüyor ve yazıyoruz. Antalyaspor takımı, Hatay mağlubiyetinden sonra bir oyun sistemi ve disiplini ile sahada mücadele ediyor. Transfer yapmayan ve elindeki oyuncu grubu ile takımını sahaya en iyi şekilde süren Ersun Hoca tüm eleştirilere rağmen görevini en iyi şekilde yapmaya devam ediyor. Bütün olumsuzluklara rağmen teknik adamlar ve oyuncu grubu görevlerini layıkıyla yerine getiriyorlar. Bir de son haftalarda hakem hataları ve saha dışı olayları artık gündemi çok daha fazla meşgul etmeye başladı. Hakemlere güvenmeyenler, sistem daha iyi işlesin diye dünyalar kadar para harcayıp bir de VAR sistemini getirdiler. Ne yazık ki şunu düşünemediler, VAR’ın başındaki hakemlerin de aynı düzenin içinde ve eyyamcı gruptakilerin devamı olduğunu unuttular.

Hakem Alper Ulusoy bir ara saatine baktı. “Dakikalar 70’i gösteriyor, eyvah! Maç gidiyor artık bir şeyler yapmam gerekiyor.” dedi ve kendine verilen görevi layıkıyla yerine getirmeye başladı. Sergen Yalçın kenardan gerekli müdahaleyi yapamayınca, içerideki oyuncularda kilidi açamayınca hemen devreye çilingir Alper girdi ve takımının beraberlik golüne direkt etki yaptı.

Artık Türk futbolunun bu şekilde bir yere varamayacağı aşikâr. Formaların rengine göre kararlar verilip, yayıncı kuruluş stüdyolarındaki moderatörler ve spikerler dahil hepsinin üzerinde bir tek Beşiktaş forması eksikti. Kardeşim size ne Antalyaspor’un oynadığı futbol sisteminden! Takımın hocası elindeki malzemeye göre en rasyonel şekilde takımını maçlara hazırlıyor ve sahaya çıkarıyor. Zamanında Yunanistan millî takımını başarıdan başarıya koşturan Alman teknik adam Otto Rehagel aynı sistemde oynuyordu. Ama hiç kimse Rehagel’i eleştirmedi hatta başarısından dolayı çok büyük övgüler almıştır.

Ligin şekli devre arasından sonra çok farklı seyreder. Alınan her puan altın değerindedir. Kimse Ersun Hocanın aklı ile oynamasın, maç sonu açıklamalarında Sergen Hoca akıl tutulması yaşamış olmalı. Ne yapacaktı Antalyaspor takımı Sergen Efendi? Kanatları açıp, defans bloğunu göbekten açık bırakıp beş gol mü yeseydi? Bunu mu istiyorsun? Rahat galibiyet alıp güle oynaya gideceksin, öyle mi! Senin yaptığın açıklamalar, çok gergin olduğun ve gardının düştüğü anlamına geliyor. Sen dua et Alper Ulusoy’a, alamayacağın puanı çok büyük el çabukluğu ve düdüğü ile senin cebine koydu.

Bu takım lig sonuna kadar böyle oynayacak. Artık kimsenin farklı bir beklenti içerisinde olmaması gerekir. Puan olarak biraz daha rahatladığımız zaman çok fazla genç oyuncuyu takım içerisinde görebiliriz.

Her şerde bir hayır vardır, inşallah bu transfer engeli bize daha fazla genç ve yetenekli oyuncu kazandırsın.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
7 Haziran 2022 09:56
23 Mayıs 2022 08:57
17 Mayıs 2022 09:55
11 Mayıs 2022 09:56
3 Mayıs 2022 09:27
26 Nisan 2022 08:57