Hayat Öpücüğü

6 Şubat 2023 09:00

Ahmet Çolak yazdı…

Bir hafta önce kendi açısından hayati bir maça çıkan Antalyaspor, hafta içi oynadığı, her ne kadar rakibi olarak görmediği Trabzonspor karşısında pek bir varlık gösteremeden mağlup olarak dönmüş ve tekrar bir cumartesi müsabakasında var olma maçına Gaziantep FK karşısına çıktı.

Ümraniyespor maçından dersler çıkarılmış olarak ilk 15 dakika rakibini tartan ve ona göre oyun planı kuran bir Antalyaspor izledik. Özellikle 20. dakikadan sonra tamamen üstünlüğü ele alan takımımız ilk yarıda işi bitirebilirdi. Bu maçın kahramanı Luiz Adriano, gerçekten geldiği günden beri en verimli maçını oynadı. Attığı paslar, saha içinde duracağı yer, rakip alanda baskı ve en önemlisi çıktığı her hava topunu almış olması gerçekten takdire değerdi. İlk attığı derinlemesine pası Doğukan Sinik iyi bir vuruş ile değerlendiremeyince mutlak golü kaçırmış oldu. Dakikalar sonra yine Adriano’nun çok klas ve milimetrik derinlemesine pasında Fredy Ribeiro çok net bir vuruşla takımına hayat öpücüğü vermiş oldu.

Mutlak galibiyet parolasıyla çıkılan maçta golü bulan Antalyaspor daha rahat müsabaka oynaması gerekirken kazanmak adına gereksiz stres ve panik ortamına girince; sahadaki oyuncu grubu, kenar yönetim ve tribündeki taraftarlar maçın son düdüğüne kadar tabiri caizse dokuz doğurdu. Oysa ki rakip takımın kazanmak için hiçbir reaksiyonu yoktu, onlar için bu maçtan alınacak bir puan yeterli görünüyordu. Özellikle son 25 dakika kendi yarı alanımıza çekilmemiz rakibi cesaretlendirdi, daha fazla üzerimize gelmeye başladılar ve bizim yarı alanımızda görünmeye başladılar. Neyse ki bir kaza golüne imkan vermeden altın değerinde üç puanı hanemize yazdırmış olduk.

Takımdaki panik havası üst düzeye çıkmış durumda, puan sıralamasında alt sıralarda olmak oyuncuları ve teknik ekibi iyice germiş. Oysa ki bu kadar tecrübeli oyuncu grubu ve Avrupa’nın en üst liglerinde oynamış ve o ülkelerin havasını koklamış Nuri Şahin bu durumda olmamalılar. Bu şekilde devam etmemeliler yoksa kendilerini hiç ummadıkları yerde bulabilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.