Altın Değerindeki Puan

29.04.2021
A+
A-

Ahmet Çolak yazdı…

Birçok oyuncusundan eksik gidilen deplasmanda, ligin yeni takımı olmasına rağmen kaliteli bir kadroya sahip ve oldukça fazla yatırım yapılan Fatih Karagümrük’ten deplasmanda iki farklı skor dezavantajından geri dönmek, takım adına çok mutluluk vericiydi. Oyun anlamında takımın gelişimini görmek, ilerisi için umutla bakmak gayet güzeldi.

Her ne kadar ilk yarım saat oyunu tekrar kendi yarı alanında kabul etse de takımımız, devrenin son 15 dakikası ve ikinci yarının tamamında oyunu forse etti. Gerçekten o kadar eksik oyuncu grubuna rağmen oynayan futbolcu kardeşlerimiz olağanüstü bir mücadele örneği gösterdiler. İlk defa mağlubiyeti kabul etmeyen, skora isyan eden ve reaksiyon gösteren futbolcu grubuna şahit olduk.

Bu müsabakada hiçbir oyuncu eleştirilmeyi hak etmemiştir. Çünkü hepsi ellerinden gelenin hepsini fazlasıyla yapmışlardır. Yalnız bu maçta özellikle 3 oyuncu ön plana çıktı. Nuri Şahin, Amilton ve Fredy Ribeiro ekstra katkı koyarak oyuna ağırlıklarını koydular. Nuri ve Fredy adeta bir orkestra şefi gibiydiler, takımı çok iyi yönettiler. Özellikle ikinci bölgede üstünlüğü rakibe hiç vermediler. Amilton kanatları çok iyi kullandı ve defans arasına yaptığı dikine koşular ile rakibi zor durumlara düşürdü. Bunun sonucunda takımı adına bir penaltı aldı ve bir gol ile katkı koymuş oldu.

Ersun Hoca adına çok zor bir maçı doğru oyuncu tercihi ve oyun planlaması ile puanla kapatmış olduk. Biz burada hoca için şunu sorabiliriz; demek bu takım oyunun her iki yönünü oynayabilecek kalitede ağırlıklara sahip, hal böyle olunca bu zamana kadar neden bunları denemedik? Dünkü maçta gördüğümüz kadarı ile oyuncular her an maçın içinde kaldılar ve hiç oyundan düşmediler. Mental olarak da maça iyi hazırlanmışlardı. Oyun içinde sadece istediklerini yapmaya çalıştılar. Burada hocayı da ekstra tebrik etmek gerekir.

Son haftalarda yaşanan sakatlıklar can sıkmaya devam ediyor. Özellikle adale bölgesinde oluşan sakatlıklar oynanan iki maçta ön plana çıktı. Bunu çok fazla maç trafiğine mi, idman temposuna mı yoksa daha önce ağır sakatlık geçirip tam güçlenmeden ve hazır olmadan dönmelerine mi bağlamalıyız? Gerçekten önümüzdeki kupa finaline kadar başka sakatlık olmasın diye dualar etmeye başladık.

Deplasmanda alınan bir puan, altın değeri taşımakla beraber hala rahat nefes alamamak taraftarımızı tedirgin ediyor. İnşallah pazar günü alınacak 3 puan artık lig ile kafamızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırır. Kupa finaline kadar da takımımız hem mental hem de fiziksel olarak tam hazır hale gelmiş olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
22 Eylül 2021
20 Eylül 2021
30 Ağustos 2021
24 Ağustos 2021
17 Ağustos 2021