90+ Kabusu

22 Aralık 2021 09:26

Ahmet Çolak yazdı…

Çok değil, üç gün önce oynanan Konyaspor karşılaşmasının ikinci yarısı ve dün oynanan Kasımpaşa maçının tamamında inanılmaz ve anlaşılmaz derecede kötü oynayan bir Antalyaspor takımı izledik. İki müsabakanın sonlarına doğru oyundan düşen defans hattının göbeğindeki futbolcuların kafa topunda rakibe vurdurmaları ve son hamleyi yapamamalarından dolayı 90 artılarda kaçan 3 puanları önümüzdeki haftalarda inşallah çok aramayız. 

Ligin dibine demir atmış Kasımpaşa takımı şut ve isabetli şut, topla oynama, pas sayısı ve isabetli pas oranında Antalyaspor takımını maalesef geçti. Ayrıca rakibinin sert oyununa karşı Antalyaspor takımı cevap veremedi. Maalesef Süper Lig’in en yumuşak takımı olarak kayıtlara geçebiliriz.

Nuri Şahin döneminin en kötü 90 dakikasını tamamlamış bulunuyoruz. Tabii ki kadro kalitesinin yetersizliği son iki maçta gün yüzüne iyice çıktı. Yalnız Konyaspor maçı ve Kasımpaşa maçlarında teknik sorumlular ve kenar yönetimi, takımın iç bünyesi ile oldukça fazla oynadılar. Futbolcuların yerlerini o kadar çok yer değiştirdiler ki bizler ekran başında ve stadyumda adeta devrelerimizi yaktık. Bir de son maçlarda Floranus’un kaç bölge de kullanıldığını sayamadık. O kadar oyuncunun yeri değiştiği zaman hatalar kaçınılmaz oluyor. Özellikle son 2 maçta oyunun uzatma dakikalarında Poli başta olmak üzere Fedor, Naldo ve Veysel Sarı konsantrasyon kaybı yaşadılar ve yenilen gollere direkt etki ettiler. 

Artık ligin ilk yarısında son dönemece giriliyor. Rakip Galatasaray ve bilin bakalım son 9 maçında kaç galibiyet almış! Sadece bir, bugüne kadar rakiplerine puan veya puanlar veren Antalyaspor takımı hafta sonundaki maçta rakibine yine can suyu olacak mı, bekleyip göreceğiz.

ETİKETLER: ,