Adı İntikamdı

3 Mayıs 2016 09:28

Bizim takım sahasında zaten aslan kesiliyor ama bu maçın tribün açısından da önemini çok iyi biliyorlardı oyuncularımız …

Haftalardır tribün olarak bu maçı bekledik. Ligin ilk yarısında oynanan maçta Konyaspor tribün liderleri Antalyaspor taraftarlarının olay çıkaracağını öne sürerek, açıkçası Antalyaspor’un büyük taraftarından korkarak, il yöneticileri ve kulüp yöneticileri el ele vererek bize yasak getirtmişti. Gün oldu devran döndü, ligin ikinci yarısındaki maç haftası geldi. Haliyle beklenen oldu. İlk maçta biz nasıl gidemediysek, Antalya İl Spor Güvenlik Kurulu da aynı kararı verdi ve Konyaspor taraftarı Antalyaspor deplasmanına gelemeyecek dendi. Ama burada iki takımın taraftarı, taraftar grupları ve tribün liderleri arasındaki tribün kültürü farkı ortaya çıktı. Antalyaspor tribün grupları ve liderleri ”Konyaspor taraftarı Antalya’ya gelsin” dediler. Buna tribün kültürü denir, buna duruş denir işte. İnşallah bu duruştan Konyaspor tribünleri birşeyler kapmıştır.

Maçın kıran kırana geçeceğini çok iyi tahmin edebiliyorduk. Özellikle bizim takım sahasında zaten aslan kesiliyor. Ama bu maçın tribün açısından da önemini çok iyi biliyorlardı oyuncularımız. Alınacak bir intikam vardı ve her zaman olan şey oldu. Antalyaspor camiasının hiçbir yerde, hiç kimse ile kapanmamış hesabı kalmamıştır. Ünvanları alırız biz. Fenerbahçe bilmem kaç maçtır yenilmiyormuş, Galatasaray bilmem ne zamandır 4 gol yememişmiş, Konyaspor ligde bu sezonun yenilmemezlik rekorunun sahibiymiş vs. Antalyaspor kafaya koydu ise apoletleri söker atar.

Maçın başında Konyaspor takımına karşı net iki pozisyon verdik. Altyapılarından yetişen Ömer Ali, iki pozisyonda da çok rahat bir şekilde ceza alanımıza girdi ve şut çekti. Bu kadar kolay olmamalı bu işler. ”Hayırdır kardeş, nereye böyle” demesi lazım oyuncularımızın.

Maçın devamında verilmeyen iki penaltı pozisyonu var. Birincisi ele çarpan bir top, penaltının tillahı o pozisyon. İkincisinde maalesef Danilo düşmeyi beceremediği için penaltıyı alamadı diyelim. Her zaman olduğu gibi maçın sonlarına doğru Serdar Özkan ile çok boş alan bulduk ama maalesef Serdar çok yetersiz. Farka gidecek maçı üzerine bastığı toplar yüzünden 1-0 kazandık.

Taraftarımız harikaydı. Maraton Tribünü ve kale arkaları müthiş destek verdi bence. Ama çok daha iyi olacağına inanıyorum. Resmen bir öğrenci gibi çalıştı üç tribün de. Her iki kale arkası ve maraton tribünde görsel şovlarımız vardı. Sözün özü tribün, dersine iyi çalışmıştı ve maç sonu takdir belgesini hak etti kırmızı beyazlı yürekler.