Alfons Groenendijk: “Net Bir Galibiyetle Çeyrek Finale Uzanıyoruz”

Teknik Sorumlu Alfons Groenendijk, kupa maçını değerlendirdi.

Alfons Groenendijk: “Net Bir Galibiyetle Çeyrek Finale Uzanıyoruz”
A+
A-
9 Şubat 2022 21:49

Hatayspor galibiyetinin ardından açıklamada bulunan Teknik sorumlu Alfons Groenendijk, gol yemeden kazanmalarının kendileri için ayrı bir anlam taşıdığını belirti.

İstanbul’da Beşiktaş’a karşı oynadıktan sonra buraya gelmenin biraz yorucu olduğunu söyleyen Alfons Groenendijk, “Hazırlanmak için iki günümüz vardı. Rakibin bize göre bu maç için 4-5 günlük zamanı vardı. Naldo, Fedor ve Bahadır gibi eksiklerimiz var. Kadrodalar ama sakatlıkları sebebiyle ilk on birde görev veremedik. Bu yüzden alternatif isimlere yöneldik” dedi.

Ligde de hafta sonu Karagümrük ile çok önemli bir maçlarını olduğunu kaydeden Alfons Groenendijk, o maçı da düşünmek zorunda olduklarını ifade ederken “Deplasmanda Hatayspor’a karşı kazanmak ayrıca güzel. Takım için gol yemeden kazanmak bunun da ayrı bir anlamı var tarafımızca. Bu konuda çok uzun zamandır çalışıyorduk ve son 2 maçtır lig ve kupa gol yemeden puanlar almak ve turlamak bizim açımızdan çok sevindiriciydi. 10 kişiye karşı boşluk bulmakta biraz sıkıntı çektiğimizi söyleyebilirim. Bu süreçte kalemize kontrataklarla gelen Hatayspor da fırsatlar yakaladı. Aradığımız boşlukları ve fırsatları maçın son bölümünde bulduk. Ndao’yu tebrik ediyorum. İlk golünü attı takımımızda. Akabinde Haji Wright de turu garantilemiş oldu.” ifadelerini kullandı.

Net bir galibiyetle çeyrek finale uzandıklarını da aktaran Groenendijk, “2-0 net bir galibiyetle çeyrek finale uzanıyoruz. Şimdi bu çeyrek final sevincini yaşayıp yarından itibaren pazar günkü Karagümrük maçına odaklanacağız. Umarım oradan da iyi bir sonuç çıkarırsak 7 günde aldığımız 3 güzel sonuçla haftayı umarım güzel bir şekilde noktalayabiliriz” şeklinde konuştu.