ZTK Sezona Anlam Katar

Antalyaspor, Son 16 Turunda Türkiye Kupası’nda oynayacağı Kayserispor maçı ile birlikte sadece yedi maç oynayarak 2001 yılından beri hasret kaldığı Avrupa Kupalarına geri dönebilir …

ZTK Sezona Anlam Katar
27 Aralık 2017 08:29

Ligde durum kötü olsa da, takımın başında ne Başkan ne teknik direktör olmasa da biraz olumlu bakmak lazım… Her şeyden öte Antalyaspor’un her iki kulvarda mücadele ettiğini unutmamak gerekiyor.

Sezon başından beri Avrupa için en kolay yolun Türkiye Kupası’ndan geçtiğini söyleyip durduk. Türkiye Kupası artık yeni statü ile geçen seneden biraz daha az maç yapılarak sonuca gidilebilecek bir düzeyde. Grup sisteminden, başlangıç turlarında tek maçlı eleme ve Son 16 Turu’ndan itibaren çift maçlı eleme sistemine geçildi. Bu durum özellikle Antalyaspor gibi takımlar için iyi değerlendirilse büyük avantaj…

Şu anda Antalyaspor, Son 16 Turunda Türkiye Kupası’nda oynayacağı Kayserispor maçı ile birlikte sadece yedi maç oynayarak 2001 yılından beri hasret kaldığı Avrupa Kupalarına geri dönebilir. Özellikle Kayserispor deplasmanından alınacak gollü beraberlik, Antalya’daki maçta rakibi saf dışı bırakmak demektir. Çok önem verilmesi gereken bir maç fakat sonuç ne olur, çarşamba günü göreceğiz.

Hem kadro kalitesi olarak hem de tecrübeli isimlerden oluşan Antalyaspor kadrosu, özellikle iç saha maçlarında tribün desteğini alırsa sezon bambaşka bir anlam kazanabilir. Ben sezonun maçlarından biri olarak görüyorum. Umarım Antalyaspor deplasmanda istediğini alır.