Zoru Sevmek

Kale arkalarında iki taraftar grubu 90 dakika üzerine düşeni fazlası ile yaptılar zaten. Ama bu takım çok daha fazlasını hak ediyor …

Zoru Sevmek
24 Mayıs 2017 08:26

Bursaspor haftalardır öyle formsuz ki, sanırım eşi benzeri yok bu durumun. Yılmaz Vural ile UEFA Kupası hesapları yaparken biz de aynı Bursaspor gibi haftalarca galibiyet alamamış ve inanılmaz bir şekilde, tüm ülkeyi şok ederek küme düşmüştük. Lâkin Bursaspor’un karşısındaki rakip malumunuz, tüm ülkede “Ölüye can veren takım” diye tabir edilen Antalyaspor olunca maç öncesi tribünler pek belli etmese de hafif bir karamsarlık vardı hepimizde.

Aslına bakarsanız takım maçı ilk yarıda koparabilirdi. İlk yarıda 3-0 ,4-0 olabilecek maç beceriksizliğimiz yüzünden 1-0 bitti. İşte işimizi zora sokmak bu… İkinci yarı başladı ve hemen golü yedik. Aslında biraz da şanslıyız. Golün telafisinin olabileceği dakikada yedik. Lâkin golden sonra Bursaspor daha da fazla yüklendi. Kubilay isimli oyuncularının beceriksizliği yüzünden belki de üç puandan oldular.

Eto’o 2 gol attı. İlk gol herkese kolay gelebilir. Orada beklemek, o topu durdurmak, dönerek olabilecek en güzel yere topu göndermek Eto’o gibi dünya starlarının işidir. İşte bu adamlar bu yüzden dünya starı. Peki ya ikinci gole ne demeli? Tam topun gol olduğu kale arkasında, topun hizasındaydım ki büyük bir şans bu bence. Herkes Eto’o’nun topa vururken ayağına bakıyor. O golü iyi izleyin sevgili renktaşlar. Eto’o topa vururken vücudu ile ne yapmış iyi bakın. İşte o zaman star oyuncu ile normal oyuncu arasındaki farkı göreceksiniz.

Avrupa kupaları hedefimizin olduğu bu hafta çok önemli bir maça çıktık ama şahsen ben stadyumda en az 20.000 taraftarımızın olacağını düşünürken 10.000 civarı taraftarı görünce şok yaşadım. Maçın günü, saati ve önemi çok iyi iken şaşırdım açıkçası. Sanırım Antalya halkı işin farkında değil. Şehirlerinin futbol takımı belki de Avrupa kupalarına gidecek, belki de çok önemli takımlar buraya gelecek ama kimse takıma gereken desteği vermiyor. Kale arkalarında iki taraftar grubu 90 dakika üzerine düşeni fazlası ile yaptılar zaten. Ama bu takım çok daha fazlasını hak ediyor.

 

 

 

ETİKETLER: ,