Yüzücüler Denizli’de Madalyaya Koştu

Antalyaspor yüzme takımı, Denizli’den bir birincilik ve bir de üçüncülük ile ayrıldı.

Yüzücüler Denizli’de Madalyaya Koştu
26 Eylül 2023 10:27

Türkiye Triatlon Federasyonu’nun Bölgesel Triatlon Ligi takviminde yer alan 5. Bölge final yarışları 24 Eylül 2023 tarihinde Denizli’de gerçekleşti. Yüzme ve koşu etaplarının bulunduğu Aquatlon yarışlarında 4 sporcu ile mücadele eden Antalyaspor yüzme takımı, Denizli’den bir birincilik ve bir de üçüncülük ile ayrıldı.

Pamukkale Üniversitesi’nin Kınıklı Yerleşkesinde bulunan Şehit Ömer Halisdemir Spor Merkezi’nde düzenlenen organizasyon Denizli Valiliği, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Triatlon Federasyonu himayelerinde gerçekleşti.

Önce 200 metre yüzme ve ardından 1000 metrelik koşu mesafelerinin tamamlandığı zorlu yarışların 11-12 yaş grubunda (M2 Kategorisi) ter döken kırmızı beyazlı sporculardan 11 yaşındaki Çağatay Dinçer, 00:07:09’luk derecesi ile birinci olarak kulübünü gururlandırdı. Aynı kategoride yarışan Antalyaspor’un yüzme takım sporcuları Sarp Varışlı 00:07:36’lık süresi ile üçüncü, Ali Tuğra Ocak ise 00:07:47’lik süresi ile beşinci sırayı aldı.

Antalya, Burdur, Isparta, Muğla ve ev sahibi Denizli’den pek çok sporcunun katıldığı yarışta mücadele eden bir diğer yüzücü Arda Dağlar ise kendi en iyi derecesini geliştirerek yarışı tamamlama başarısı gösterdi ve potansiyelini ortaya koymuş oldu.