Minik Yüzücüler Afyon’dan Madalyalarla Ayrıldı

Antalyaspor 11-12 yaş takımı, Afyon’dan madalyalarla ayrıldı.

Minik Yüzücüler Afyon’dan Madalyalarla Ayrıldı
7 Kasım 2023 13:28

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Bölge müsabakaları 4-5 Kasım tarihlerinde Afyon’da bulunan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlendi. Yarışlara 12 sporcu ile katılan yüzme takımı, Afyon’dan madalyalar ile ayrıldı.

Toplamda 15 ilden 83 kulüp ve 553 sporcunun katılım gösterdiği müsabakaların 4×50 metre karışık bayrak yarışına Deniz Pekşen, Lidya Erdoğan, İrem Çağman ve Beste Beyoğlu dörtlüsü ile katılan Antalyaspor bölge dördüncüsü oldu.

Kurbağalamada 200 metre mesafede yarışan Lidya Erdoğan ve Kelebek stilinde yine 200 metrede yarışan İrem Çağman yarışlarını en ön sırada tamamlayarak bölge birincilikleri kazanan kırmızı beyazlılar oldu.

Kelebek stilindeki birinciliğine ek olarak İrem Çağman’ın, 200 metre karışık stilde bölge ikincisi ve 400 metre serbestte bölge üçüncüsü olarak madalyaları topladığı yarışların sonucunda derece elde eden Antalyasporlular 1-3 Aralık 2023 tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.