Milli Yüzücüden Türkiye Şampiyonası’na Özel Performans

Yüzme Türkiye Şampiyonası, Süleyman Erol Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşti

Milli Yüzücüden Türkiye Şampiyonası’na Özel Performans
15 Aralık 2023 11:22

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından düzenlenen Yüzme Türkiye Şampiyonası 12-13 Aralık 2023 tarihleri arasında Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Süleyman Erol Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşti. Yaklaşık 3 aydır çalışmalarını Antalyaspor yüzme takımı bünyesinde sürdüren milli yüzücümüz Yiğit Kerem Karakuş şampiyonayı 1 altın, 1 gümüş, 2 bronz madalya ile tamamlayarak organizasyona damgasını vurdu.

İstanbul’da ikamet etmesine rağmen milli sporcuları ve antrenörleri aracılığı ile yakından tanıma fırsatı bulduğu Antalyaspor yüzme takımının başarıları ve imkânlarını da göz önünde bulundurarak ailesi ile birlikte Antalya’ya yerleşen Yiğit Kerem, Hasan Subaşı Tesisleri’nde bulunan havuzunda kırmızı beyazlı takım ile birlikte antrenör Remzi Kaya Aksuoğlu’nun gözetiminde sürdürdüğü çalışmalarını madalyalar ile taçlandırmış oldu.

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın ve federasyon yöneticilerinin yoğun bir katılımla yerinde takip ettikleri şampiyonada düzenlenen 100 metre ve 200 metre serbest yarışlarında 3. olan Karakuş, sırtüstü kategorisinde 100 metre mesafeyi 2. sırada tamamladı. Yine 100 metre mesafede kat edilen Kurbağalama kategorisinde ise yarışı en önde tamamlayan Yiğit Kerem, altın madalyaya uzanarak emeklerinin ve fedakârlıklarının karşılığını almış oldu.

Süleyman Erol Olimpik Yüzme Havuzu’nda elde ettiği derecelerle 6 farklı milli takım barajını geçen Yiğit Kerem Karakuş bu başarısı ile ulusal alanda kazandığı madalyaların önemini ortaya koymuş oldu.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.