Atatürk Ortaokulu Dereceyle Tamamladı

Atatürk Ortaokulu, katıldığı yarışmada Antalya ikincisi olmayı başardı …

Atatürk Ortaokulu Dereceyle Tamamladı
12 Nisan 2017 10:32

Antalyaspor Yüzme Şubesi’nin antrenör ve tesis desteğiyle yüzme yarışlarına takım olarak katılan Atatürk Ortaokulu, Antalya ikincisi olmayı başardı.

Yüzme yarışmalarında yıldız kızlar takımından Elif Oçak, Ece Melek Demirezen, Ayça Özdemir, Nehir Sertkaya, Ayşe Naz Karagül ve Zeynep Manav’dan toplamda 18 madalya alarak Antalya ikincisi oldu. Yine erkeklerde de Ozan Tan Ertan, Baran Yılmaz, Ozan Gülen, Bayram Uğur, Emir Öçal ve Murat Akın Çiloğlu’ndan oluşan yıldız erkek takımı  toplam 18 madalya alarak Antalya ikinciliği elde etti.

Öte yandan Atatürk Ortaokulu’nun 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yüzme müsabakalarında hem yıldız kızlar hem de yıldız erkekler takımlarıyla yarışmalara katılabilen tek devlet okulu ve yüzme havuzu olmadan yarışlara katılıp kupa alabilen tek okul olduğunu söyleyen Antalyaspor Kulübü Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Yüzme ve Sutopu Şubesi Sorumlusu Alp Özel, “Havuzu olmayan bir okuldan böyle bir başarının elde edilmesi bizi çok mutlu etti. Atatürk Ortaokulu, bir devlet okuluna destek olunursa her alanda geride bırakarak neler başarılabileceğini herkese gösterdi. Akademik başarılarıyla marka olmuş bir devlet okulu olan Muratpaşa Atatürk Ortaokulu’nu desteklemekten ve başarılarını görmekten memnuniyet duyduğumuzu söylemek isterim.” dedi.