Antalyaspor Milli Takım Seçmelerine Damga Vurdu

Antalyaspor Yüzme Takımı milli takım seçmelerine damga vurdu.

Antalyaspor Milli Takım Seçmelerine Damga Vurdu
3 Ocak 2022 16:45

29-30 Aralık 2021 tarihleri arasında Gaziantep Olimpik Yüzme Havuzunda birçok büyük kulübün katılımıyla gerçekleşen Türkiye Şehitkamil Turkcell Yıldız-Genç-Açık Yaş Uzun Kulvar Milli takım seçmelerine Antalyaspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Caner Canıtez’in kafile başkanlığını üstlendiği 8 kız, 8 erkek toplam 16 sporcudan oluşan ekip ile 60 yarışa katılan Antalyaspor Yüzme Takımının mücadelesi seçmelere damga vurdu.

Müsabakalara 2 hafta boyunca özel olarak hazırlanan ve pek çok defa Best Time (En İyi Süre) yapan tüm kırmızı beyazlı sporcular özverili çalışmalarının karşılığını bir kez daha aldı.

Multinations Yıldız Milli Takım ve Gençler Alternatif Milli Takım seçme niteliği taşıyan yarışlarda belirlenen kriterleri yerine getirebilen Antalyasporlu sporculardan bazıları milli takım altyapı kadrolarına bir adım daha yaklaştı.

2 gün süren seçmelerde toplamda 4 yarışta mücadele eden Antalyaspor Yüzme takımının rekortmen sporcusu Emir Batur Albayrak, 3 yeni Türkiye rekorunun sahibi olarak “rekortmenliğini” perçinledi.

14 Yaş Erkekler kategorisinde yarışan Emir Batur Albayrak, 200 metre serbest stilde 01:55.26 derecesi ile 400 metre serbest stilde 03:59.60 derecesi ile ve 800 metre serbest stilde 08:13.49 derecesi ile toplamda 3 Yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.