Antalyaspor Edirne’den Rekorla Döndü

Antalyaspor, Edirne’den yeni rekorlarla döndü.

Antalyaspor Edirne’den Rekorla Döndü
18 Nisan 2022 14:54
A+
A-

13-17 Nisan 2022 tarihleri arasında Edirne Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleşen Türkiye Arena Yıldız-Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar milli takım seçmelerine katılan Antalyaspor yüzme takımı, Edirne’den bir yeni Türkiye rekoru ve iki milli takım daveti ile döndü.

5 gün süren zorlu mücadelelerin ardından kırmızı beyazlı takımdan Talya Erdoğan ve Emir Batur Albayrak EYOF (Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları) Milli Takım kadrosuna, Gülin Naz Ünalmış da Alternatif Yıldızlar Milli Takım kadrosuna girmeye hak kazanarak Antalyaspor’a bir kez daha milli gurur yaşattı.

Emir Batur Albayrak erkekler 800m ve 1500m serbest yarışlarında yıldız – genç ve açık yaş Türkiye Şampiyonu olurken aynı zamanda 1500m serbest yarışında yüzdüğü 15:18.49 derecesi ile 15-16 yaş yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu.

Müsabakalara katılan diğer Antalyasporlu sporcular ise bireysel derecelerini geliştirerek 5 gün süren zorlu yarışları başarı ile tamamladı. Çalışmalarını Doğa Koleji Yüzme Havuzu’nda gerçekleştiren takımımızın uyumu ve başarı grafiği de sürmüş oldu.