Yürüyoruz Adım Adım

Ligi beşinci bitirsek bile Avrupa’ya gidebilmek için Başakşehir’in kupayı kazanmasını bekleyeceğiz …

Yürüyoruz Adım Adım
24 Mayıs 2017 08:28

Avrupa yürüyüşümüze emin adımlarla ilerliyoruz. Geçen hafta yazdığım yazının başlığında “Avrupa Yakın Meşaleleri Yakın” demiştim. Nedeni ise fikstür avantajımızdı.

Bursaspor karşılaşması çok zorlu geçti. 1-0’lık skoru yakalamışken soyunma odasına girdik. Tam her şey yolunda gidiyor derken ikinci yarının başında yediğimiz gol Bursaspor’un özgüvenini geri getirdi ve pozisyonlara girmeye başladılar. Bizim de pozisyonlarımız vardı ama Bursaspor daha etkili oynadı 1-1’den sonra.

Sahada bir yıldız ve aynı zamanda bir lider oyuncunuzun olmasının ne kadar önemli olduğunu bu karşılaşmada bir kez daha görmüş olduk. Eto’o öyle bir gol attı ki Barcelona günlerinden bir kesit gibiydi sanki, o klasta bir goldü. Rıza Hoca’nın maç sonu “Ben futbolu çok seviyorum. Fakat ilk defa benim kadar futbolu bu kadar çok seven birisiyle çalışıyorum.” diye bir açıklaması vardı. Eto’o’nun da geçen sezon doğum gününde yaptığı “Kendimi 18 yaşında hissediyorum ve futbolu çok seviyorum içimdeki bu tutku ne zaman biterse işte o zaman futbolu bırakırım” açıklaması da Rıza Hocayı doğrular gibiydi. İşte böyle bir teknik direktör ve dünya yıldızı bir futbolcuya sahibiz. Bu bizim için büyük bir kazanç. Bu maçta Mbilla’nın ve El Kabir’in yokluğunu fazlasıyla hissettik ama öyle ya da böyle kazanmasını bildik.

Trabzonspor’un bu hafta puan kaybedeceğinden emindim. Başakşehir’in kazanamasa bile kaybetmeyeceğini biliyordum. 0-0 berabere bitti ve haftayı tam da istediğimiz gibi kapattık diyebilirim. Şimdi önemli olan bu hafta Kasımpaşa deplasmanından galip dönmek, olmuyorsa bile en azından bir beraberlik almak bile bize yeter. Çünkü Trabzonspor, Kadıköy’de Fenerbahçe ile oynayacak. Fenerbahçe bu maçı muhakkak kazanmak isteyecektir.

Ligi beşinci bitirsek bile Avrupa’ya gidebilmek için Başakşehir’in kupayı kazanmasını bekleyeceğiz. Açıkçası ben inanıyorum bu takım sezon sonunda Avrupa Kupası biletini kapacaktır.