Yivli’yi Sırtlayanlar

Ben öğretmenim. Çocuk yetiştiriyorum. Aynı zamanda Antalyasporluyum. Bir okul olsa, anaokulundan liseye kadar… Okulun logosu Antalyaspor logosu…

Yivli’yi Sırtlayanlar
26 Nisan 2017 08:23

Trabzonspor maçına dair sahadakilere söylenecek ne var bilmiyorum ama taraftarın muhteşem koreografisinden bahsetmeden olmaz. Hatta bu maçta bahsetmeye değer bir bu vardı sanırım. Devasa bir pankart ve Yivli’yi sırtlayan insanlar… Stadın atmosferini yükseltip statta olma istediğini artırıyor böyle şeyler. Zaten taraftar da maça büyük ilgi gösterdi. Grup 1966 ve 07 Gençlik’i yaptıkları koreografiden ötürü tebrik ederim.

Avrupa’ya gitmek için taraftar elinden gelen desteği verirken takım Trabzon maçında ne yazık ki oynamadı. Zaten hep böyle olmaz mı? Bir şeyi çok istersin. İstediğin şeyin senin olması için her şart tamamdır ama olmaz. Takım da tam bu şekilde şu an. Gerçi hakem de maçı gerçek anlamda katletti. Daha önce bu kadar kötü yönetilmiş bir maç daha izlemedim sanırım. TFF bu hakem için bir çözüm bulmalı bence.

Haftaya işimiz kolay demeyeceğim. Avrupa için her maç önemsenmeli. Adanaspor son sırada da olsa maç 90 dakika. Saçma hatalar, hocanın yanlış kararı ya da şanssızlık üç puan kaybına sebep olur. Trabzon’da kaybettiğimiz üç puanın telafisini deplasmanda Adana’dan almalıyız. Son altı haftada hiç puan kaybetmemek gerek.

İzmir’de altyapı takımımızın maçı vardı. Altyapı hocamız Ahmet Sönmez İzmir’deyken onunla bir röportaj yapma fırsatı bulduk. Biliyorsunuz Trabzonspor maçını kendi evimizde 3-0 yenik bitirdik. Hafta umutsuz başladı ama altyapıya dair duyduklarımız biraz da olsa umudumuzu yerine getirdi. Röportajın detaylarını burada anlatmayayım ama dinlediklerimden anladığım kadarıyla altyapıya daha fazla önem vermeliyiz. Çünkü en çekirdekten yetişen çocuk sahada daha iyi olacak, sahada iyi olursa arma kazanacak.

Aslında bir hayalim de oluştu bu röportaj sonrasında. Ben öğretmenim. Çocuk yetiştiriyorum. Aynı zamanda Antalyasporluyum. Bir okul olsa, anaokulundan liseye kadar… Okulun logosu Antalyaspor logosu… Çocuk her şekilde hem güzel bir eğitim alıyor hem de armayla birlikte, armanın önemini anlayarak yetişiyor. Ayrıca bütün öğretmenler de Antalyasporlu… Çok güzel olurdu.