Yeni Tur Yeni Şans

9 Ağustos 2017 09:19

Evren İlkdoğan – Sezon Öncesi Değerlendirmesi …

Rüya gibi geçen bir sezondan sonra yeni umutlarla,daha güçlü bir kadroyla lige giriş yapmak üzereyiz. Stadımızı, tezahürat yapmayı, o çim kokusunu, deplasmanları çok özledik. İstanbul’da Beşiktaş maçıyla sevgiliye kavuşuyoruz.

Sezon öncesi gerek yapılan transferler, gerek hazırlık maçlarında ciddi rakiplerle karşılaşmamız bizim için önemli detaylardı.

Rıza Çalımbay’ın her zaman altını çizerek söylediği “Bu takımı sezon öncesi ben çalıştırmadım,benim kurduğum kadro değil” sözlerine rağmen gelen büyük başarı, bizleri bu sene için daha da umutlandırmakta.

Kadroya genel olarak baktığımızda bekler ve 10 numara pozisyonu harici takımın hazır olduğunu görüyoruz. 10 numara konusu maalesef kanayan yaraya dönüştü. Yönetimin bu pozisyona çok önem verdiğini belirten açıklamaları ve beklentileri yükseltmesi taraftarlar arasında da ister istemez sabırsızlığa yol açtı. Umarım en kısa zamanda yönetim beklentiye yakışır şekilde bu mevki transferini yapar, buna inancım tam.

Rıza Çalımbay’ın “Hedefimiz ilk 10” açıklamasını biraz da taktiksel ve mesaj kaygılı bir açıklama olarak algıladım şahsen. Ya istediği transferler geciktiği için yönetime sitem ediyor ya da ciddi rekabetin olacağı bir yılda beklentileri zirveye çıkarmak istemiyor. Bu konuda yetkili kendisi olduğu için saygı duyulması ve her koşulda taraftarlar olarak desteğimizi geçen sene olduğu gibi yanlarında hissettirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Yeni sezon umarım hayallerimizin gerçeğe dönüştüğü bir yıl olur ve geçmiş senelerdeki güzel anılarımızın üstüne yenilerini ekleriz.

Geri sayım başlasın o zaman!