Yeni Sezon Yeni Umutlar

Necdet Tuna – Sezon Öncesi Değerlendirmesi …

Yeni Sezon Yeni Umutlar
9 Ağustos 2017 09:23

Merhaba Antalyaspor Ailesi, yeni ve büyük umutlarla başladığımız bir sezonun açılmasına bir hafta kaldı.

Uzun yıllardan beri ilk defa Antalyaspor taraftarını bu kadar heyecanlı görüyorum. 20 bin kombine hedefine de kısa sürede ulaşılması, taraftarın heyecanını da gözler önüne seriyor.

İki yıldır oturmuş olan kadronun kalitesini yükselecek güzel transferler yapıldı. Menez’in Türkiye liglerinin üzerinde bir oyuncu olduğu zaten biliniyor. Maicon da bu sezon isminden çok söz ettirecek. Hatta gelecek haftaki Beşiktaş maçında Maicon’un gol atabileceğini düşünüyorum.

Defans hattında takım çok fazla takviye istemiyordu ama Djourou kalitesiyle defans hattımızı birkaç tık yükseltebilecek bir oyuncu. Antalyaspor’a güç katacağından eminim.

Taraftarın merakla beklediği 10 numara transferi için sanırım biraz daha bekleyeceğiz. Aslında Jeremy Menez’in sakatlığı olmasa ve kamp döneminde takımla çalışabilseydi bu mevki için çok da endişelenmemize gerek kalmayabilirdi ama hem Menez’in hem de Deniz Kadah’ın sakatlığı ligin ilk haftalarında takıma kötü etki edecektir. İnşallah önümüzdeki birkaç gün içerisinde beklenen 10 numara takıma katılır ve Beşiktaş maçında kendisini izleyebiliriz.

Transferleri bir kenara bırakacak olursak, Antalyaspor yaz döneminde Gültekin Gencer ile alakalı yapılan iddialarla sarsıldı. Gültekin Gencer’in tüm iddialara tek tek sosyal medya üzerinden cevap verdiğini ancak bu açıklamalarının basında yeteri kadar yer almadığını da gördük.

Antalyaspor tarihinde belki de ilk defa bir başkan ibra edilmedi. Bunun yansımalarını kulüp içerisinde illa ki büyük etkisi olmuştur. Çünkü menajerlerine yüklü para ödenen oyuncuların büyük bir bölümü hala takımın içerisinde. Ben aslında bu menajerlik ücretlerini yüksek bulmayanlardanım. Mesela Celustka kulübüyle sözleşmesi devam etmesine rağmen Antalyaspor’a bonservissiz geldi. İngiltere’deki kulübünden ayrılması için menajer oyunları yapılmış belli ki, aynı durum Motta ile ilgili de geçerli ama bazı oyuncular var ki bunlar genç oyuncular. Hala bunlarla ilgili Gültekin Gencer bir açıklama yapamadı.

Gültekin Gencer ile ilgili yaşananları bir gazeteci olarak dikkatli bir şekilde izlemeye devam edeceğim.

Tribünlere gelecek olursak, Grup 1966 ve 07 Gençlik geçtiğimiz sezon yapmış olduğu deplasmanlarla adından ülke çapında söz ettirdi. Deplasmanda yaşattıkları atmosferi henüz ne yazık ki içeride çok sağlayamıyoruz. Bu da stadyumun mimarisinden kaynaklanıyor olabilir ama tek grupların bir kale arkasında durması fikrini bütün taraftar gruplarının düşünmesi gerektiğini söylemek gerekiyor. Geçtiğimiz sezon bir maçta iki grup da Kuzey Kale Arkası’na girmişti hiçbir problem de çıkmadı ve belki Beşiktaş maçı haricinde sezonun tribünü olmuştu.

Sezon açılışı nedeniyle bu yazımda eleştiri yapmayacağım. İlk haftanın günahı olmaz diye Beşiktaş maçının skoru ne olursa olsun yine de ağır eleştiri yapılmaması gerektiğini düşünenlerdenim. Ama yönetim ve teknik direktörümüzle ilgili eleştirilecek birçok konu var. Bunları da önümüzdeki haftalarda sizlerle paylaşacağım.