Yeni Başkan Sabri Gülel Oluyor

Antalyaspor’un yeni başkanı belli oldu.

Yeni Başkan Sabri Gülel Oluyor
14 Mart 2023 13:30

Antalyaspor A.Ş’de bu sezon başarısız bir sezon geçiren ve mali açıdan zor durumda olan, finansal destek bulmakta zorlanan Başkan Aziz Çetin’in istifasının ardından yeni başkan adayı belli oldu.

Olağanüstü Genel Kurul’a gitmeyecek olan ve bugün 13.00’te toplanan Antalyaspor yönetim kurulunun Antalyaspor A.Ş. Başkan Vekili Sabri Gülel isminde birleştiği ve toplantının ardından yeni başkanın açıklanacağı öğrenildi.

Antalyaspor A.Ş’den istifa eden Aziz Çetin, Antalyaspor Kulübü Derneği başkanlığına devam edecek.

SABRİ GÜLEL HAKKINDA

Profesyonel iş yaşamına 1991 yılında Antalya da aile şirketinde başlayan Sabri Gülel, 1994 yılında Gülel Gıda AŞ nin Genel Müdürü olmuş 2003 yılında da merkezi İstanbul da bulunan Kemal Kükrer markasının Genel Müdürlüğünü üstlenmiş, 100 yılı aşmış Kemal Kükrer markasına ürün geliştirme ve inovasyon konusunda Ulusal ve Uluslararası platformda bir çok başarı ve ödül kazandırmış, yine ulusal pazar payını %55’lik seviyeye ulaştırmıştır.

2006 yılında Kemal Kükrer markasının İcra kurulu başkanlığı görevine başlamış,

2013 yılında Ajinomoto Co Inc ile yapılan marka evliliği ile 2018 yılına kadar Kemal Kükrer Markasının CEO’luğunu yürütmüştür.

Üç kız çocuğu babası olan Sabri Gülel; turizm, eğitim , depolama /lojistik , inşaat ve gıda alanlarında faaliyet gösteren üç şirketin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Şu an Antalyaspor başkan Vekili görevinde bulunan Sabri Gülel, aynı zamanda BAU Graduate School Board üyesidir.