Yanal’dan Hakemlere “Odaklanma” Çağrısı

Ersun Yanal, sosyal medya hesabından Erzurumspor maçının 85. dakikasındaki pozisyona dair açıklama yaptı.

Yanal’dan Hakemlere “Odaklanma” Çağrısı
29 Kasım 2020 23:03

Teknik Direktör Ersun Yanal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ülkemizin ve kulüplerin pandemi döneminde mental, fiziksel ve ekonomik yönden ayakta durmaya çalıştığına dikkat çekerken hakemlerden az hata yapmayı beklediğini ve temennisinin hakemler ve yönetenlerden süreç yönetimi konusunda baskılara boyun eğmeden “az” hataya odaklanmaları olduğunu söyledi. 

Ersun Yanal’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

Ülkemiz ve kulüpler, etkisini giderek artıran pandemi nedeniyle  çok önemli bir süreçten geçiyor. Bir yandan mental ve fiziksel, diğer yanda ekonomik olarak ayakta durmaya çalışıyoruz.

Az” la yaşıyoruz. “Az” temas yapıyor, “az” nefes alıyor, “az” konuşuyor, “az” dışarı çıkıyoruz. Her şey ayakta kalabilmek için. Ancak bu süreçte hakemlerden de “az” hata yapmalarını bekliyoruz.

Her şeyin “az” olduğu bir ortamda onlar “çok” hata yaparsa, kimse süreci yönetemez. Bu durum sadece Antalyaspor için söz konusu değil. Bence tüm kulüplerimizin ortak sesi ve beklentisi bu yönde.

Eğer eğitimlere, kurslara, büyük VAR yatırımlarına rağmen halen 20 yıl önceki hatalar tekrarlanıyorsa korkarım ki hakemlerimiz ile futbol farklı yönde hareket ediyorlar demektir.

Anlık bir pozisyonda ofsaytı süzememek, faul olmayana faul vermek 20 yıl önce vardı. Oysa şimdi TV programındaki gibi her açıdan görülebilen bir sistem kurulmuşken yine hata yapmak ve hatada ısrar etmek gerçekten büyük hayal kırıklığı.

Temennim ve beklentim, hakemlerimizin ve yönetenlerinin de bizim gibi süreç yönetimi konusunda baskılara boyun eğmeden, dik duruşları ile “az” hataya odaklanmalarıdır.

 

 

 

 

ETİKETLER: , ,