Ya Sabır

Fahrettin Kayan yazdı…

Ya Sabır
10 Aralık 2019 08:26

Ne yaparsan yap olmuyor.

Hocayı değiştiriyorsun, sonuç alamıyorsun.

Sistem değiştiriyorsun, sonuç alamıyorsun.

Farklı oyuncular deniyorsun, sonuç alamıyorsun.

7 haftada 1 puan alabilmiş takıma 20 bin taraftar hala tam güç destek veriyor, yine sonuca ulaşamıyorsun.

Masaya yumruğu vurması gereken sorumlular HALA ortalarda yok. Takımla toplantı mı yapılmalı ya da radikal kararlar alarak, sert tedbirler mi uygulanmalı diye soruyoruz ama yine ortalarda kimse yok. Vurdumduymazlık, umursamazlık had safhada!

Geçen hafta ‘Buz gibi havada deplasman yapıp, el kurutma makinelerinden ısınmaya çalışan taraftardan utanın‘ dedik ama bu hafta her şey yine aynı tas aynı hamam.

Futbolun mantığı basit. Kolay gol yeme, yakaladığın fırsatları değerlendir. Ama bizim takım bu sene her konuda olduğu gibi bu konuda da tersten gidiyor. Leblebi gibi gol yiyoruz, zar zor girdiğimiz pozisyonları da çerez gibi harcıyoruz.

Yapılan transferlerden Ufuk hariç hepsi tam bir FİYASKO! Verimlilik, sorumluluk alma, saha içine katkı anlamında koca bir SIFIR!

Hoca değişikliği kararı ne kadar gerekliyse, yeni hoca tercihi o kadar yanlıştı. Ancak dünkü tabloda gördük ki hoca deniyor. Yeni çözüm arayışları içinde ama ne yaparsa yapsın sahada sonuca ulaşmıyor. Pivot santrforun var, ayakta duramıyor. Serdar Özkan hariç kanatların kolu kırık. Bütün bütçeni harcadığın Aatıf, bu formuyla U19 takımında ilk 11’e zor girer.

Nazım desen yalandan koşulara devam. Hele Trabzonspor karşısında oynamadıkça, tribünde yükselen dedikodular doğruysa, yaptığı büyük ayıp ve takıma saygısızlık.

Neredeyse takımda federasyona kayıtlı bütün futbolcular forma şansı bulmuşken, bu Salih Dursun’un günahı nedir? Sahada dökülen yabancılardan ne eksiği var da hala kulübeye mahkum ediliyor? Zamanında yapılan Bahadır ısrarı ve değişen hocalara rağmen oyuncu tercihleri, kadro seçiminde gizli bir el var dedikodularını haklı çıkarmaya başlıyor.

Bu ses sadece bizlerin değil, bu takıma gönül vermiş herkesin sesidir: SIKILDIK! Takımın gidişatını umursamayanlardan, saha içinde oynanan oyundan, Fenerbahçe maçında 50 bin kişisinin önünde deplasmanda alınan galibiyet sonrası ortadan kaybolan futbolumuz ve futbolcularımızın halinden, Başkan ve yöneticilerin nerede olduğunu sormaktan, otorite kimde diye sorgulamaktan çok ama çok sıkıldık.

Cefayı çeken, maddi manevi kendinden harcayan bu taraftar artık YA SABIR çekmeye başladı. Siz gidişatın ve yolun sonunun farkında değilsiniz ama tribünde cefayı çekenler bu gidişata devam ettikçe, sabır çekmeyi de bırakacak haberiniz olsun.

ETİKETLER: ,