Winter Is Coming

Antalya Stadyumu yapıldığından beri Antalyaspor orada taraftarıyla birlikte bütünleşen bir görüntü sergiledi…

Winter Is Coming
21 Ağustos 2018 08:29

Futbolda taraftarın itici kuvveti yadsınamaz bir gerçek… Antalya Stadyumu yapıldığından beri Antalyaspor orada taraftarıyla birlikte bütünleşen bir görüntü sergiledi. Bu da başarıyı getirdi. Açıldığı zaman Antalyaspor’un kalesi olacak demiştim. Oldu da… İçerideki ruh, ev sahipliği hissi hala kolay kolay bize maç kaybettirmiyor. Tıpkı Konyaspor maçında olduğu gibi…

Geri dönüşler futbolda her zaman taraftarı heyecanlandırmış, ileriye yönelik umutların artmasına sebep olmuştur. Özellikle Konyaspor maçında yapılan mücadele sevindirici fakat olması gerekenin bu olduğunu da unutmamak lazım.

Çıkarılamayan lisanslar, yapılmayan transferler… Özellikle yedek kulübesindeki durum içler acısı. Hücum oyuncusu Drole’den başka takıma katkı verecek, hücum bölgesinde oynayacak oyuncu yok. Lig uzun maraton… Doukara sakatlansa ne yapacak Antalyaspor, o bölgede kim oynayacak ?

Asıl en büyük problem ise taraftarın küstürülmesi. Tribün gruplarından bahsetmiyorum. Antalyaspor’a gönül vermiş, Açık Tribünde 40 senesini vermiş, gazete kağıdını alıp gelen, bağırmasa da gözlerinde Antalyaspor aşkı olan taraftarlardan. Bu taraftarı küstürmeyin! Gözlerindeki yanan ateş, kalplerindeki Antalyaspor sevgisi bittiği zaman işte o zaman Antalyaspor için büyük kayıptır.