Var Bir Hayalimiz

Ramazan Özaylı yazdı…

Var Bir Hayalimiz
18 Nisan 2022 09:56

Antalyaspor’umuz her zaman en iyisini ve bu haklı mücadelesinde sahada elinden geleni yapıp sadece lig birincisinde olan istatistiği egale ederek 6 haftadır üst üste galip geliyor. Sezon başında yaşadığımız buhranları ve stresli günleri düşündüğümüz zaman geldiğimiz nokta ve oynadığımız oyun göğsümüzü kabartmakta.

Ülkede dikkatleri çeken bir takım olduk. Oyun içinde her hafta rakibe göre farklı varyasyonlar ortaya koyarak misafir olduğumuz ya da misafir ettiğimiz tüm rakiplerimizi tedirgin eder hale geldik. Elbette 90 dakika içinde yer yer aksamalarımız oluyor lakin biz gelişen ve gelişmeye aç bir futbolcu ekibine ve bu açlığı kontrol altında tutup faydalı enerjiye çevirebilen bir teknik kadroya sahibiz.

Teknik ekibin bu hafta dokunduğu isim Gökdeniz oldu. Kendisine verilen şansı iyi değerlendirip fiziksel olarak daha tam verimli olmasa da mental anlamda rahatladığını düşünüyorum. Bu kısım ise tamamen Gökdeniz’in hırs ve azmine kalmış.

Nuri Şahin ve ekibi alt yapıdaki futbolcu kardeşlerimiz için büyük bir şans olduğu gibi hepsine örnek oluyor. İsmi, yaşı, kariyeri ne olursa olsun sahada formayı hak eden giyiyor ve giydiği formanın hakkını vermek için elinden geleni yapıyor. Yani gençlere sözüm,  sıkı çalışıp emek verirseniz forma çok uzak değil.

Başkanımız Aziz Çetin, “Var bir hayalimiz” dedi ve yelkenler o hayale doğru yön aldı. Aziz Çetin, Nuri Şahin’i takımın başına getirdiği kararı aldıkları günün gecesi için “Başkan olduktan sonraki en rahat uykumu uyudum” ifadesini kullanmıştı. Şimdi ise bizler “Var bir hayalimiz” diyerek uyuyoruz.

Bir üst seviyeye geçiş yapacağımız haftaya geldik. Pazar günü sahada ligde hedefi olmayan bir Kayserispor ile gözünü hedefin tam ortasına dikmiş bir Antalyaspor karşı karşıya gelecek. Galibiyet serisini devam ettirmek için tribünler Kayseri’ye karşı son düdüğe dek oyunun içinde olmalılar.

Pazar günü tribünde 20 bin Antalyasporlu ile birlikte bu hayale yelken açmaya devam ediyor olacağız. Nuri Şahin bizlerin hayaline kaptanlık edip yol kat ederken ona en güzel hediyeyi tribünleri doldurarak vermeliyiz. Bu takım 20 bin kişiye oynamayı sonuna kadar hak ediyor.