Üzgünüm

Fahrettin Kayan yazdı…

Üzgünüm
23 Mayıs 2022 08:58
A+
A-

Sezon sonunda neredeyse kapalı gişe oynadığımız maçta çok rahat galibiyeti kaçırdığımız için,
Takımın sezonu taçlandıracak maçta konsantre eksikliği nedeniyle oyuna bir türlü girememesine,
Haftalardır gösterdiğimiz hücum performansının 30 bin kişinin önündeyken gösterilememesine,
Biz kontradan hücuma çıkarken çok net pozisyonda Bünyamin’in topu taca atmasına karşılık rakibin bizim oyuncumuz yerdeyken gelip gol atmasındaki davranışına insanlık adına çok üzgünüm.

Ama her şeyden öte…

✅ 59 puanla kırılan puan rekoru

✅ 54 gol ile kırılan gol rekoru

✅ 16 maç ile yenilmezlik rekoru

✅ Ligin ikinci yarısında toplanan 37 puan ile bir devrede en çok puan toplama rekoru

✅ 13 maç ile kendi sahasında yenilmezlik rekoru

✅ 8 maç ile deplasmanda yenilmezlik rekoru

Kırılan bunca rekorun, tüm Türkiye’nin takdir ettiği keyifli ve güzel futbolun ardından sezonun bitmesine ve yeni sezonu bekleyeceğim için çok üzgünüm.

Kötü başladığımız hatta devre arasında yelkenleri indirmeye başladığımız haftaların ardından sezonu öyle bitirdik ki gelecek sezona beklentiler tavan yapmış durumda. Bu başarının arka planı  ne güzel futbol ne taktik ne teknik. Bizim başarımızın en önemli nedeni artık hem saha içinde hem saha dışında bir duruş sergilememizdir. Saha içindeki oyun duruşumuz ve takım karakterimiz ülkedeki herkesin Antalyaspor’a hayranlık duymasına yol açıyor.

Geçen haftalarda ülkede kaos çıkmasına engel olmak için gösterilen sağduyulu davranışların ardından bu hafta oyuncularımızın gösterdiği fair play ve futbol oynama isteği yine herkes tarafından takdir topladı.

Rakibin topsuz alanda bile yere yatan oyuncuları ve hepsinden öte rakip savunma oyuncusu yerdeyken attığı gol iki takımın sahadaki duruşunun en güzel özetiydi.

Gelecek sezonun yapılanmasının ayak sesleri duyulmaya başlandı. Prensip anlaşması yapılan, gitmesi ve kalması planlanan oyuncular netleşiyor. Bu süreçte duyumları veya bilgileri alan kişilerin sosyal medyada etkileşim yapma uğruna paylaşımları konusunda hassasiyet göstermesi gerekiyor. Daha öncelerde adı yazıldığı için fiyatı artan ya da başka takımlara kaptırılan oyuncuları düşününce bir sezon emek vermiş ve şimdi de takımı güçlendirmeye çalışanların emeklerine yazık etmeyelim.

Seneye her maçımızda kapalı gişe ve coşku içinde galibiyetlerimizi kutlamak dileğiyle…

Son söz; Hayatta bazen kaybedebilirsin ve tekrar geri de kazanabilirsin ama duruşunu kaybedersen hayatta bazı şeyleri asla geri kazanamazsın. Duruşunu hiç bozma, bırak sen alemi değil, alem seni seyretsin.

ETİKETLER: