Triatlon Takımı Sezonu Madalyalarla Açtı

Triatlon takımı sezonun ilk yarışından madalyalarla ayrıldı.

Triatlon Takımı Sezonu Madalyalarla Açtı
18 Nisan 2022 18:02
A+
A-

Antalyaspor triatlon takımı şubat ayında koşulan İzmir Duatlonu’nda elde ettiği başarıların ardından sezonun ilk triatlon yarışı olan Mersin Yenişehir Triatlonu’nda yarıştı.

Türkiye Triatlon Şampiyonası’nın ilk ayağı olan ve Mersin Marina’da başlayan yarışta ilk olarak 1500 metre yüzen sporcular, 40 kilometre bisiklet parkurunu pedal çevirdikten sonra 10 kilometre koşu ile zorlu yarışı tamamladılar.

Tatiana Vukolova, Osman Demiratar, Mustafa Çelik, Necati Şevik, Şükrü Sinan, Cemil Yıldızhan, Mehmet Zahit Pişirici, Bahadır Tama ve Öztan Velipaşalar’dan oluşan Antalyaspor triatlon takımımız, Talya Bitkisel Ürünler sponsorluğunda yükselişini sürdürerek bu yarışta da kürsüye ulaştı.

Kırmızı beyazlılarda Bahadır Tama, genel klasman ve kendi yaş grubunda birinci gelerek iki altın madalya kazanırken, diğer sporculardan Öztan Velipaşalar ve Cemil Yıldızhan kendi yaş gruplarında üçüncü olarak bronz madalyaya ulaştılar. Ayrıca bu yarışta Öztan Velipaşalar genel klasman beşinciliğini de elde etti.

Antalyaspor triatlon takımı Türkiye Triatlon Şampiyonası’nın final yarışında 20-21 Ağustos tarihlerinde Eğirdir’de yarışacak.