Triatlon Takımı Ironman 70.3 Turkey’e Katıldı

Triatlon Takımı Land of Legends’ta düzenlenen “ IRONMAN 70.3 Turkey ” yarışına katıldı.

Triatlon Takımı Ironman 70.3 Turkey’e Katıldı
1 Kasım 2021 15:57
A+
A-

Antalyaspor Triatlon Takımı 31 Ekim 2021 tarihinde Land of Legends’ta düzenlenen “Ironman 70.3 Turkey” yarışına katıldı. 2000’i uluslararası profesyonellerden olmak üzere yaklaşık 3000’e yakın triatletin katıldığı çekişmeli bir yarış yaşandı.

Bir sporcunun durmaksızın 1.9 km yüzme, 90 km bisiklet ve 21 km koşu performansını sergilediği Ironman yarışı yağmurlu ve rüzgârlı bir havada, oldukça dalgalı bir denizde başladı, bisiklet etabında ise yağışlı havanın oluşturduğu zemin koşulları rüzgârın da iyice artması ile birlikte sporcuları zorladı. Güneş altında gerçekleşen ve oldukça zorlu bir etap olan koşu etabı ile tamamlanan yarışta; sporcularımız dünya çapında sayılabilecek dikkate değer ve başarılı dereceler elde etti.

Tüm bu mesafeleri tek başına koşan sporculardan Nuri Acar, toplam 4 saat 14 dakikada varış çizgisini görerek kategorisinde 3. olarak bronz madalya kazandı. Bahadır Tama da kendi kategorisinde, 4 saat 4 dakikada etapları tamamlayarak kategorisinde 2. oldu ve gümüş madalya kazandı. Bununla birlikte Bahadır Tama’nın elde ettiği süre, yarıştaki Türk sporcular arasındaki en iyi derece olarak kayıtlara geçti ve Tama, ülke kategorisinde birinciliği yine kimseye kaptırmadı.

“Bayrak Yarışı” olarak da bilinen Relay yarışlarında erkek takımımız kategorisinde 3. oldu ve bronz plaket aldı. Kadın takımımız ise kategorisinde 4. oldu.

Etkinlik sonrası açıklanan sonuçlara göre başarılı sporcularımızdan Nuri Acar ve Bahadır Tama; bu yarıştaki dereceleri ile 2022 Ironman Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazandılar.