Nuri Şahin: “Transferler Konusunda Çalışıyoruz”

Futbol Sorumlusu Nuri Şahin ile Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu basın toplantısında bir araya geldi.

Nuri Şahin: “Transferler Konusunda Çalışıyoruz”
A+
A-
7 Temmuz 2022 18:56

Futbol Sorumlusu Nuri Şahin ile Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Adem Korkmaz tarafından basın toplantısında bir araya geldi.

Burdur’da kamp yapmalarının kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Nuri Şahin, “Kamp alanı çok iyi ve gelişmiş durumda. Ben gelecek senenin sözünü de şimdiden verebilirim” dedi.

Kampın çok iyi geçtiğini belirten Şahin, “İmkanlar çok iyi, oyuncularımız da gayet memnun. Transferler konusunda çalışıyoruz. Aramıza katmak istediğimiz oyuncular var. Ayrılacak ve ayrılanlar da oldu. Antalyaspor’u gelecek sezon en iyi yere taşımak için her takım gibi biz de transfer yapıyoruz. Her konuda olumlu ilerliyoruz. Sabırlı olmalıyız” diye konuştu.

Bütün  arkadaşlarına tatil için Antalya’ya gelmeleri konusunda konuştuğunu kaydeden Nuri Şahin, “Futbolcuyken yaz dönemlerinde aldığım eğitim sayısı çok fazlaydı. İnanılmaz eğitimlere gittim ve kendimi geliştirmeye çalıştım. Antrenmanlar bitince teknik direktörlere ‘Bunu neden yaptınız’ ya da ‘yapmadınız’ diye sordum. Ben kendimi geliştirmek istiyorum ve 5 senedir zaten hocalık yapıyorum. Elimde belge olmadan yapıyorum belki ama 5 senedir yapıyorum” ifadelerini kullandı.

Almanya’da dokuzuncu ligde teknik direktörlüğe başladığını hatırlatan Şahin, “Ben bunu çok fazla dile getirmiyorum ama kendimizi geliştirmeye ve Türk futboluna katkı vermeye çalışıyoruz. Eleştirilere her zaman açığım ama 5-6 yıldır lisanslarımı yapmaya çalışıyorum. Ben futbolun içinde kalmaya çalışıyorum. Biz kendimizi futbola adamış insanlarız, Türk futbolunu temsil etmek için adamış insanlarız. Biz bunu yaparken risk de aldık. Ben bir sabah kalktığımda oyuncuydum, bir sabah da hoca olarak kalktım. Takımı da çok riskli bir dönemde aldım. Hocalık kariyerim başlamadan da bitebilirdi. Futbolu çok seviyorum. İçinde olmayı çok seviyorum” dedi.

Yerli ve yabancı oyuncu konusundaki soruyu yanıtlayan Nuri Şahin, “Oyuncu ya iyidir ya kötüdür. Biz yeri geldiğinde 6 yabancıyla, yeri geldiğinde 7 Türk oyuncuyla oynadık. Hiçbir zaman bu konuda ‘Türk oynatayım, yabancı oynatayım’ diye bakmadım. Benim için ya iyi oyuncu ya kötü oyuncu vardır. Alt yapıdan gelen oyunculara bakacak olursak, Doğukan Sinik, Bünyamin Balcı gibi değerlerimiz var” dedi.

Türk genç oyuncuları oynatmaktan gurur duyduğunu vurgulayan Şahin, “Çok da istiyorum ve oynatmaya da çalışıyorum. Biz altyapıda sorunumuz olduğunu kabul etmeliyiz. Oyuncularımız A Takıma geldiği zaman daha hazır gelmek zorunda. Herkes Barcelona’yı örnek gösteriyor. İşte Xavi, İniesta ve Sergio Busquets, hepsi alt yapıdan çıkıyor ama onların gördüğü ve aldığı eğitim arasında dünyalar kadar fark var. Bunu kabul etmek zorundayız. Bu konuda TFF, ülke olarak, hepimiz bir araya gelerek seviyeyi nasıl atlayabiliriz, oyuncular A Takıma nasıl daha hazır gelebilir. Onlar ne kadar hazır gelirse bizim için o kadar iyi olur” diye konuştu.

Luiz Adriano ve Fernando gibi oyuncular gelecekse kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyen Nuri Şahin, “Onlar benim genç oyuncularıma seviye atlatır. Onlar genç oyunculara örnek olur. Eğer Luiz Adriano 35 yaşında her idmandan 1 saat önce salona giriyorsa bu bir örnek olur. Buraya gelip yatacaksa biz kabul etmeyiz. Altyapıya daha çok yatırım yapmalıyız. Sadece futbol oynamakla olmuyor. Bununla olsa her turnuvada başarılı olurduk” ifadelerini kullandı.

Antalyaspor olarak ayaklarının yere çok sağlam basması gerektiğini belirten Şahin, “Kulüp içinde başkanımızla futbol şubemizle konuştuğumuz zaman her zaman ayaklarımızın yere sağlam basması gerektiğini ve bundan 5-6 ay önce bulunduğu durumdan nasıl çıktığımızı ve oradaki durumumuzu da bilerek davranmamız gerektiğini düşünüyorum. Ben teknik adam olarak ilk günden itibaren takımıma şunu söyledim. Biz hiçbir maça kaybetmek için ya da beraberlik için çıkmayacağız. Onun sözünü verdim. Bu bizi nereye taşır onu bilmiyorum” dedi.

Çok iyi bir takım olduklarını düşündüğünü söyleyen Nuri Şahin, “Çok iyi bir aile ortamı olduğunu düşünüyorum. Aramıza katılacak oyuncularla da seviyemizin yükseleceğinden eminim ama bu her maçı kazanacağımız anlamına gelmiyor. Çok inanılmaz bir seri yakaladık. Bu serinin negatif anlamını da yaşadım genç teknik adam olarak. 8 hafta maç kazanamadık. Şükürler olsun o günleri de yaşadım. Şimdi bunu söylemesi rahat oluyor 16 maç seriden sonra ama hiçbir maça ‘Bugün de 1 puan alırsak iyi olur’ diyerek çıkmayacağımızın sözünü verebilirim” diye konuştu.

Olabildiği kadar iyi bir hoca olmak istediğini kaydeden Şahin, “Olabildiğim kadar insanlara dokunmak istiyorum. Tabi ki hayallerim var. Ben çok büyük bir Borussia Dortmund taraftarıyım. Nasıl ülkemizde insanlar Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor taraftarıysa ben de inanılmaz büyük bir Dortmund taraftarıyım. İnşallah Allah nasip eder bir gün o stadyumda bir maç olsa bile solumda o sarı duvarı hissetmek istiyorum. En büyük hayalim bu” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.