Tarihin Tozlu Sayfaları

Fahrettin Kayan yazdı…

Tarihin Tozlu Sayfaları
3 Kasım 2020 09:55

Stadyuma asılan boy boy afişler, yapılan özel paylaşımlar, tarih yazan kadronun parçası olan bütün ekibe hatıralar ödülleri geçen sezon sonunda büyük punto manşet ile duyurulan TARİH YAZAN KADRO

Peki sonra ne oldu; tarih yazan kadro bir bir dağıldı, oyuncularla yollar ayrıldı. Kadro büyük bir revizyona uğradı. Derken bu hafta tarih yazan kadronun teknik ekibiyle ayrılan yollar sonrasında tarih yazan kadro tarihin tozlu sayfalarındaki yerini aldı.

Haftalardır yazıyoruz, anlatıyoruz, her platformda dile getirmeye çalışıyoruz. Biz ne kadar bu takımın iyiliğine dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışsak da kafasını kuma gömen ve olumsuzlukları görmezden gelenlere sormak isterim, ne oldu? Haftalar öncesinde söylediğimiz her şey bir bir gerçek oldu.

Tamer Hoca sezon başından beri takımdaki bazı oyunculara hakimiyetini kurmadı, kuramadı. Yönetim, kadro revizyonunda kalite bazında çıtayı yükseltecek diye beklerken çıta eskisinin de altında kaldı. Üstüne de futbolcuların umursamazlığı ve vurdumduymazlığı eklenince şu anki tablo kaçınılmaz hale geldi.

Ortada anlaşılması güç bir karmaşa var. Aklımızda deli sorular dolaşıyor.

Geçen seneden kalan, takımın liderliğini yapan oyuncular ortada yok. Acaba takımdaki bazı oyuncular hocayla sorun yaşadı ve hocanın sonunun gelişi hızlandı mı?

Oyuncuların bazılarına sözleşmelerinde oynama garantisi verildi mi? Bu futbolcuların sözleşmelerinde verilen garanti maç sayısı yakalanamazsa herhangi bir yaptırım maddesi var mı?

Tamer Hocanın sezon başından beri konsantrasyonu neredeyse hiç yoktu. Masaya vurması gerektiği haftalarda işleri hep geçiştirdi. Hoca acaba eninde sonunda gönderileceğini mi hissediyordu da gidişata müdahaleye gerek duymadı?

Yönetim hocanın takım planlamasına ve stratejisine uymadığı için yolların ayrıldığına dikkat çekti. Peki sezon başında yapılanmaya gidilirken, transferler yapılırken hocayla oturup stratejinizi ortak şekilde belirlemediniz mi?

Bu konuda hocaya strateji açıkça anlatılıp, onun onayı alındı mı? Hoca bu konuya sıcak bakmadıysa teknik adam değişimi neden sezon başı yapılmadı?

Eğer sezon başında ortak karar alındıysa ne oldu da 7. haftada hoca yönetimden, yönetim hocadan şikayetçi olarak ayrıldı? Bu konuda oyunbozanlık yapan kim?

Madem bu hafta hoca getirilemeyecekti ve kulübede Tamer Hocanın yardımcısı olacaktı, hocaya bir maçlık daha imkan verilip hafta başı yollar ayrılsa bu maçtan daha ne kadar kötü oynayabilirdik?

Hafta içi yaptığımız “Abdullah Avcı ve Aykut Kocamanla görüşmüyoruz” açıklamalarının üstüne Abdullah Avcı’yı Antalya’ya kadar getiriyoruz. Bunun üstüne “Aykut Kocaman ile ilgilenmiyoruz” diyoruz. Bu açıklamadan sonra gelecek hafta da Aykut Hoca görüşmeye gelir mi dersiniz?

Abdullah Avcı’nın eski takımında ve yayıncı kuruluştan aldığı ücret ortadayken, ikna edebilmek için yıllık ne kadar teklif ettik?

Kafamızı kurcalayan soru çok. Bu sorular cevaplanmalı ve herkes net bir şekilde aydınlatılmalı. Bu kulübe gönül vermiş herkesin doğruları ve gerçekleri öğrenmeye hakkı var. Bu kulübün başına ne geldiyse sadece bu dönemde değil geçmiş dönemlerde de ‘ben yaptım oldu‘ düşüncesi yüzünden geldi.

Başkan Ali Şafak Öztürk, ikinci döneminin başında yaptığı basın toplantısında Ali Koç’u örnek göstererek “Herkes bana ulaşamaz, gerekli açıklamalar ve gerekli bilgileri kulüpteki görevli arkadaşlardan alabilirsiniz.” demişti.

O günden bugüne başkanın örnek verdiği Ali Koç çıkıp her fırsatta kulübün işleyişi ve yaptıkları ile ilgili detaylı açıklamalar yapıp herkesi aydınlattı. Peki bu takıma gönül verenler neden hiçbir açıklama alamıyor, doğruları öğrenemiyor?